logo yeni

Yine Bir Mücadele

Daha
1 yıl 11 ay önce #9995 yazan fatality
Nasıl bir imtihandır bu Yhs'nin anlamadım ben acaba herkesin bu tarz sıkıntıları var mı, uzun zamandır uğraşıyorum Yhs den kurtulmak için çabalarımız bir yerde sonuç verdi ve Gys açtırmayı başardık ama küfür eder gibi Yhs kadrolarının yükselebileceği bir kadro koymadılar ve dahası ünvan değişikliği sınavı da yapmadılar. Şimdi kurumda 8 adet temizlik şirketi elemanı var birini şoför birini sekreter birini çaycı yaptılar Teknisyen Yardımcılarını da personel yetersizliğini bahane ederek temizlikle görevlendirdiler. Dava açmaya hazırlanıyorum umarım güzel emsal bir karar çıkar da burda paylaşırım, Allah hepimizi hayırlısı ile kurtarsın bu illet kadrodan... Bu arada papatya hanım başta olmak üzere örnek mahkeme kararı yada farklı bir done sağlayabilecek biri varsa lütfen burada paylaşsın

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #10056 yazan papatya
Sayın FATALİTY,
Kurumlar görevde yükselme sınavı açma konusunda takdir hakkına sahiptirler.
Kurum ihtiyaçları olmasına rağmen görevde yükselme sınavı açılmayarak, bu görevlerin başka şekillerde yerine getirilmesi işlemlerine karşı dava açılması durumunda mahkemeler tarafından nasıl bir karar verilebileceği konusunda herhangi bir değerlendirme yapamamaktayım.
Bu konuda emsal bir karara ise rastlamadım.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.341 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.