logo yeni

Kamu Denetçiliği Kurumundan Gelen Cevap

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #786 yazan fatality
Ek gösterge konusunda yaşamakta olduğumuz ayrımcılığı Kamu Denetçiliği Kurumuna Şikayet etmiştim. Gelen cevapta önce KDK'nın yönetmeliğine göre yetki alanları anlatılmış sonuç paragrafında şöyle denilmiş:

"Şikayet başvurunuzun incelenmesinde; talebinizin, kanuni düzenleme gerektirdiği, bunun ise TBMM'nin yasama yetkisi alanında kaldığı anlaşıldığından yukarıda belirtilen hükümler ile anılan yönetmeliğin 20. maddesinin birinci fıkrası gereğince başvurunuzun incelenmemesine karar verildi"
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan fatality.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #789 yazan nilüfer
Adamların yetkisi bu kadarmış. :)

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
3 yıl 2 ay önce #793 yazan narmenx

nilüfer yazan: Adamların yetkisi bu kadarmış. :)

Saçma bir cevap vermiş,nihayetinde kurumun görevlerinden bir tanesi ve en önemlilerinden biri de tavsiyede bulunmaktır.Bu gibi durumlarda tavsiye kararları alıp ilgili yerlere iletebilirdi.Aslında bu tür kurumlarda bazı davranışlarında şov yapmaktadır.Bizlerin bu mağduriyetine el atmak sanıyorum kendileri nezdinde şov etkisi yapmayacak!

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
3 yıl 2 ay önce #826 yazan anberoglu
Arkadaşlar AKİM iletişim Merkezine yazmış olduğum 2005 yılında ki mutabakatla ilgili olarak, Çalıma Bakanlığından gelen cevap şöyle:

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 130904-0262 numaralı başvurunuz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; 'na iletilmiştir. Bakanlıktan gelen cevaplar aşağıda yer almaktadır.

İlgili Mercilerin Cevabı:

___________________________________________________________________________________________________

17.09.2013
TALEBİNİZ YENİBİR YASAL DÜZENLEME GEREKTİRMEKTE OLDUĞUNDAN TALEBİNİZ ÇALIŞMALARDA DEĞERLENDİRİLMEK ÜZERE İLGİLİLERE İLETİLMİŞTİR
Çalışma Bakanlığı -

___________________________________________________________________________________________________

Bilginize sunar sistemimizi kullandığınız için teşekkür ederiz.

AK PARTİ GENEL MERKEZ

HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI

AKİM

Daha
3 yıl 2 ay önce #862 yazan Edirneden

anberoglu yazan: Arkadaşlar AKİM iletişim Merkezine yazmış olduğum 2005 yılında ki mutabakatla ilgili olarak, Çalıma Bakanlığından gelen cevap şöyle:

AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 130904-0262 numaralı başvurunuz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; 'na iletilmiştir. Bakanlıktan gelen cevaplar aşağıda yer almaktadır.

İlgili Mercilerin Cevabı:

17.09.2013
TALEBİNİZ YENİBİR YASAL DÜZENLEME GEREKTİRMEKTE OLDUĞUNDAN TALEBİNİZ ÇALIŞMALARDA DEĞERLENDİRİLMEK ÜZERE İLGİLİLERE İLETİLMİŞTİR
Çalışma Bakanlığı -

Bilginize sunar sistemimizi kullandığınız için teşekkür ederiz.

AK PARTİ GENEL MERKEZ

HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI

AKİM

ben de birkaç ay önce AKİM e benzer bir yazı yazmıştım..

cevabı veren kurum devlet personel başkanlığıydı..

''konu ile ilgili çalışmalar devlet personel başkanlığı bünyesinde devam etmektedir''..

ne çalışmaymış:=)..bitemedi hala:=)..

kıvırta kıvırta bir hal oldu adamlar..yazık valla:=)..

Daha
3 yıl 2 ay önce #863 yazan NEDVED
DANAIN KUYRUĞU SANIRSAM EKİM AYINDA KOPACAK. BAKALIM SAYIN BAŞBAKNIMIZ VE ÇALIŞMA BAKANI SORU ÖNERGELERİNE NE CEVAP VERECEK?

ZATEN EKİM NE KALDI Kİ?

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Daha
3 yıl 2 ay önce #864 yazan Edirneden

NEDVED yazan: DANAIN KUYRUĞU SANIRSAM EKİM AYINDA KOPACAK. BAKALIM SAYIN BAŞBAKNIMIZ VE ÇALIŞMA BAKANI SORU ÖNERGELERİNE NE CEVAP VERECEK?

ZATEN EKİM NE KALDI Kİ?

sence ne cevap verecekler?..

ya da cevap verebilecekler mi?..

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #865 yazan NEDVED
hakiaten siyasi irade bunu çözüme kavuşturmak istiyorsa en azından bir yol haritası yaynlar.
atıyorum: önlisan mezunundan yukarısı ve şu kadar hizmet yılı olanlar için v.s cart curt der.

ama çözümsüzlük ve takmamazlıksa gayeleri zaten bunu da sırıtırlar.

bizde gardımızı alırız o zaman.

Edirneden yazan:

NEDVED yazan: DANAIN KUYRUĞU SANIRSAM EKİM AYINDA KOPACAK. BAKALIM SAYIN BAŞBAKNIMIZ VE ÇALIŞMA BAKANI SORU ÖNERGELERİNE NE CEVAP VERECEK?

ZATEN EKİM NE KALDI Kİ?

sence ne cevap verecekler?..

ya da cevap verebilecekler mi?..

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan NEDVED. Sebep: cümle hatası

Daha
3 yıl 2 ay önce #866 yazan turanaga
Soru önergelerine cevap verilmesi için meclisin açılmasına gerek yok. her an da verilebilir. Ama cevabı beklemenin çok anlamlı olmadığını düşünüyorum. YHS sorunu cevapla çözülecek bir konu değil. Muhalefet milletvekilleri olayı kurcaladıkça hükümet konulardan uzak duruyor. Geçmişte pek çok olayda böyle oldu sanki.
İktidar partisi sorunu çözeceğine göre, AKP milletvekillerine çeşitli kollardan ulaşarak durumun ciddiyetini anlamalarını sağlamaya çalışmak lazım.
Bu amaçla hazırlanacak kısa ve durumu özetleyen, anlaşılır cümlelerle yazılmış bir metin hazırlayarak burada üzerinde tartışılıp son halinin verilmesi uygun olur gibi geliyor bana.

Ben GİH sınıfındayım ve YHS ye haksızlık yapıldığı konusunda haklı görüyorum sizleri. Benzer haksızlıklar GİH için de yapılıyor.

Daha
3 yıl 2 ay önce #868 yazan NEDVED
muhakkak haksızlık gih içinde yapılyor.

ben iktidarın olan bir soruna karşı, muhalefetin dayatmalarından kaçacağı tezinden ziyade balıklam atlayıp kendine mal etme paradoksunu nice kez gördüm.

eğer yeterice etkili olursak bişeyler değişecek kanaatindeyim.

turanaga yazan: Soru önergelerine cevap verilmesi için meclisin açılmasına gerek yok. her an da verilebilir. Ama cevabı beklemenin çok anlamlı olmadığını düşünüyorum. YHS sorunu cevapla çözülecek bir konu değil. Muhalefet milletvekilleri olayı kurcaladıkça hükümet konulardan uzak duruyor. Geçmişte pek çok olayda böyle oldu sanki.
İktidar partisi sorunu çözeceğine göre, AKP milletvekillerine çeşitli kollardan ulaşarak durumun ciddiyetini anlamalarını sağlamaya çalışmak lazım.
Bu amaçla hazırlanacak kısa ve durumu özetleyen, anlaşılır cümlelerle yazılmış bir metin hazırlayarak burada üzerinde tartışılıp son halinin verilmesi uygun olur gibi geliyor bana.

Ben GİH sınıfındayım ve YHS ye haksızlık yapıldığı konusunda haklı görüyorum sizleri. Benzer haksızlıklar GİH için de yapılıyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.