logo yeni

Yönetim kurulu naklen atamalara sınır koyabilirmi?

Daha
2 yıl 8 ay önce #6565 yazan ssuzan
Üniversitelerde naklen atanma muvafakat talepleri her zaman sıkıntı olmuştur bilirsiniz. Sormak istediğim bir konu var. Bir üniversitenin yönetim kurulu naklen atamalara sınır getiren bir karar alabilirmi? örneğin 5 yıl üniversitede hizmete olmayana muvafakat verilmeyecektir gibi bir şey.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6566 yazan Kül Tigin
Sayın ssuzan.
657 sayılı Kanun bir memurun kurumundan başka bir kuruma naklen atanması için gerekli olan muvafakat alınması konusunda idareye takdir yetkisi bırakmıştır. Dolayısıyla bu takdir yetkisinin kullanımında düzenleme öngören bir yönetim kurulu kararının kanuna aykırı bir tarafı bulunmamaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ssuzan

Daha
2 yıl 8 ay önce #6601 yazan ssuzan
Ancak kanunda olmayan bir sınır getirilmesi durumu var burada. muvafakat için 5 yıl hizmet şartı aranması benim kafama takılan konu teşekkür ederim.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6631 yazan feylesof
aslında böyle bir ilke kararı alınması bir yönüyle iyidir bence. En azından personelin birine muvafakat verip diğerine vermemek gibi adaletsizliklerin önüne geçilmiş olur. :silly:

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.508 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.