logo yeni

Programcı sertifikası ve işletmen sertifikası ayrımı

Daha
10 ay 3 hafta önce #12715 yazan friend77
Merhaba,
Universitede Gorevde yukselme sinavi ve unvan degisikligi sinavlarina girmeyi dusunuyorum.
Meb den onaylı programcı sertifikası almak icin bir kursa kaydolmayi dusunuyorum ancak kafamda bir soru oluştu?
Programcı sertifikası aynı zamanda bilgisayar işletmeni sertifikası yerine de geçer mi yoksa o sertifikayı ayrıca almam mı gerekir?
Teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 3 hafta önce #12718 yazan kuzey
KPSS tercihlerinde “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası Sahibi Olmak” niteliği aranan kadrolara, "MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası" sahibi olanlar da başvurabiliyor.
Bu ndenle görevde yükselme sınavlarında da ayrıca özel bir durum ve şart söz konusu değilse, "MEB’den Onaylı Bilgisayar Programcısı Sertifikası" sahibi olan memur “MEB’den Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası" şartı aranan kadrolar için başvuruda bulunabilir.

Daha
10 ay 3 hafta önce #12719 yazan feylesof
bu konuda sıkıntı yaşamaman gerekir. Ancak bazen kurumlar öyle garip isteklerde bulunuyorlar ki insan şaşırıyor

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
10 ay 3 hafta önce #12720 yazan friend77
Oncelikle her iki cevap icin de teşekkür ederim .
Ben de kurumun tutumuna guvenemedigim icin emin olmak istiyorum hatta direkt kanunsal bir dayanagi varsa ilgili kanunu da kuruma sunmak isterim bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Daha
10 ay 3 hafta önce #12725 yazan metinc

friend77 yazan: Oncelikle her iki cevap icin de teşekkür ederim .
Ben de kurumun tutumuna guvenemedigim icin emin olmak istiyorum hatta direkt kanunsal bir dayanagi varsa ilgili kanunu da kuruma sunmak isterim bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bilgisayar işletmeni kadrosuna atanabilmek için şu sertifkaya sahip olmak şeklinde net bir düzenleme yok. Ancak zaten işin doğası gereği bilgisayardaki temel programları kullanabilmesi lazım. Burada açılan görevde yükselme sınavlarına ilişkin şartlarda ayrıntılara yer verilir. Onları takip etmen lazım. Ancak zaten programcı sertifikası olan kişiye bilgisayar işletmeni olamazsın demek abesle iştigal olur.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.398 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.