logo yeni

Önemli!!! Sadece 7301 ile tercih yapılamıyor mu?

Daha
2 yıl 5 ay önce #8097 yazan kemalkorcan
Sistemden mezuniyetiniz ilk kodlardan biri değilse programcı kadrolarını tercih edemediğiniz söyleniyor.
(Misal iktisat mezunusunuz ama sertifikanız var ise.)

Örnek kadro;
AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI
Programcı
ANKARA
Merkez
4515, 4527, 4529, 4531, 4532, 4533, 4535,4539,4541,4543,7301

Ben tercih yapamıyorum lisans puanım olmadığı için.
Deneyen veya tercih yapan varsa yazabilir mi?

(Teknik hizmetlerle alakalı olduğu için buraya yazdım, diğer Kpss-b forum bölümü çok durgun durumda)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 5 ay önce #8098 yazan lazslo
Verdiğin örnekte zaten iktisat mezunu birisi tercih yapamaz, çünkü iktisat mezunu olmak kodu 4421 ve belirttiğin kadro için aranan mezuniyet şartları arasında yok. O yüzden iktisat mezununun o kadro için tercih yapması mümkün değil.

Daha
2 yıl 5 ay önce #8103 yazan kemalkorcan
Hocam kusura bakmayın ama bilmeden yorum yapmayın lütfen.

7301 nitelik kodu programcı özel şartlarında herhangi bir lisans bölümünden mezun olmak ve MEB onaylı bilgisayar programcılığı sertifikasına sahip olmak vardır. İktisat mezunu olan ve sertifikası olan tercih edip atanıp görevine de başlayabilir.
Sizin dediğiniz şekilde 4421, 6225 yazarsa mesela hem iktisat mezunu olmalı hem de işletmenlik sertifikası olması gerekir.
Ve zaten bilgisayar programcılığı sertifikası kodu da 6227'dir. Verdiğim örnekte 4xxxx ile başlayan mezuniyetlerin hepsi bu dersleri almış kabul edildiğinden sondaki 7301 kodu onları bağlamamakta sadece bu şartı taşıyan kişilerin de atanabileceğini anlatmaktadır.

Burada sormak istediğim, bu tercih dönemi ve ÖSYM sistemiyle alakalı bir sorun olduğu söyleniyor.
Tercih yaparak sistemden deneyen var mı?

Daha
2 yıl 5 ay önce #8120 yazan mmmm44
Ben başvurmaya çalıstım kabuletmedi başvuramazsınız diye hep uyarı cıktı neden böyle oldu bende anlamadım ... neyse hayırlısı kısmet değilmiş

Sayfa oluşturma zamanı: 0.442 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.