logo yeni

Tekniker (TH) iken Mühendisliği Bitirenin Durumu

Daha
2 yıl 8 ay önce - 2 yıl 8 ay önce #6858 yazan YKIRCI
MYO. MEZUNU TEKNİKER KADROSUNDAYKEN MESLEĞİMİN UZANTISI OLAN BİR MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNİ BİTİRDİM. SAĞLIK BAKANLIĞINDA ÇALIŞTIĞIMDAN MÜRACAATIM ÜZERİNE MAAŞIMI MÜHENDİS MAAŞI OLARAK YAPTILAR ANCAK EK ÖDEMEYİ TEKNİKER'DEN YAPTILAR. BU KONUYU İDARE MAHKEMESİNE TAŞIDIM VE KAZANDIM. KURUMUN TEMYİZ BAŞVURUSU DA REDDEDİLDİ.
SORUM ŞU DOSTLAR;
EMEKLİ OLUNCA BEN HANGİ ÖZLÜK HAKLARIYLA EMEKLİ OLACAĞIM?
TEŞEKKÜRLER.
Son Düzenleme: 2 yıl 8 ay önce yazan YKIRCI.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce - 2 yıl 8 ay önce #6859 yazan Kül Tigin
Emekli aylığı ve emekli ikramiyesi belirlenirken, Devlet memurlarının bulundukları unvanlarda yararlandıkları zam ve tazminatlar ile ek ödemeler hesaba katılmamaktadır.
Öte yandan, Tekniker iken Mühendislik fakültesini bitirmiş olmanız nedeniyle, mühendis kadrosuna atamanız yapılmadan hakkınızda mühendis zam ve tazminatlarının ödenmesi mümkün olmakla birlikte mühendis kadro unvanı için belirlenen ek göstergeden, mühendis kadrosuna atanmadan yararlanmanız mümkün görünmemektedir.
Ek ödeme konusunda hakkınızda yargı kararına istinaden işlem yapılması söz konusu olsa bile, ek gösterge konusunda benzer bir karar olmadığı sürece, ek göstergenizin 2200 rakamı üzerinden hesaplanması ve emeklilik bakımından da bu rakam üzerinden işlem yapılması gerekecektir.
Tekniker kadrosunda iken ve daha önce Mühendis kadrosunda hiç bulunmadığınız halde hakkınızda 3600 ek gösterge uygulanıyor olması durumunda, hatalı yapılmış bir işlemin olduğunu ve emeklilikte haklarınızın 3600 ek gösterge üzerinden ödenmeyeceğini ifade edebiliriz.
Konu ile ilgili almış olduğunuz yargı kararının bir örneğinin sitemize Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden göndermeniz durumunda daha ayrıntılı bir analiz yapılabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 8 ay önce yazan Kül Tigin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: YKIRCI

Daha
2 yıl 3 ay önce #8574 yazan saban.ozkan
benimde benzer bir durumum var 2011 yılında mühendis oldum ek ödemeyi verdiler. taki 2014 /6 maaş döneminde ek ödemeyi teknikere düşürdüler eğer ykırıcıda karar varsa çok memmun olaurum dava açmayı düşünürumda

Daha
2 yıl 3 ay önce #8592 yazan fatih06
Mahkeme kararı emsal olabilir bizim için paylaşabilirseniz çok seviniriz.

Daha
2 yıl 2 ay önce #8863 yazan scooby doo
Şuan lisans bilgisayar bölüm mezunu ve lisans programcı th kadrosundayım.yakında bilgisayar mühendisliği diplomamı alacağım.intibakım yapıldığında bordroda hangi kalemler mühendis kariyerine göre düzenlenir?benim bildiğim öht, bölgesel tazminat ve yan ödeme müh kariyerine göre ödenir.acaba ayrıca 666 khk ek ödemesi de ödenir mi?daha doğrusu hangi kalemler etkilenir.
10 yıl kıdemim var.6/2 derece.5.bölge. Ths. Eş çalışmıyor.8 ve 12 yaşında 2 çocuk. Programcıyım.müh diploması ile maaşım ne olur?tşklr.

Daha
2 yıl 2 ay önce #8864 yazan papatya
Sayın SCOOBY DOO,

Önlisans mezunu olarak 5 inci bölgede, 10 yıl kıdem ve 6/2’de programcı kadrosunda görev yaparken;
Ek gösterge: 0
Özel Hizmet Tazminatı: 93
Ek Özel Hizmet Tazminatı: 15
Yan Ödeme: 2050
Ek ödeme: 100

Mühendislik fakültesini bitirdiğinizde, aynı hizmet süresi ile ve aynı derece/kademede;
Ek gösterge: 0
Özel Hizmet Tazminatı: 152
Ek Özel Hizmet Tazminatı: 23
Yan Ödeme: 2200
Ek ödeme: 100
olacaktır.

Eşinizin çalışmadığı ve altı yaşından büyük 2 çocuğunuz olduğundan hareketle hesaplama yaptığımızda, (2014 yılı için ve %15 Gelir Vergisi oranı ile;
Önlisans mezunu programcı iken aylık net maaşınız: 2.741 TL
Mühendislik mezunu programcı iken aylık net maaşınız: 3.230 TL
olması gerektiği sonucuna ulaşılmaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 2 ay önce #8865 yazan scooby doo
çok teşekkür ettim papatya hanım.bu durumda ek ödeme değişmiyor demektir.

Daha
2 yıl 2 ay önce #8866 yazan scooby doo
gerçi benim eylül maaşım 2712.98 tl olarak yattı.siz 2741 demişsiniz acaba nerde hata var? 28 tl gibi bir fark var arada.
ben eylül ayı bordro bilgilerini yazıyorum:
Hizmet Sınıfı / Ünvanı T.H / Programcı
Medeni Hali / Çocuk Sayısı Evli / 2
Kıdem Ay / Yıl 3 / 10
Derece / Kademe 6 / 2
Derece / Kademe (Emekliliğe Esas) 6 / 2
Aylık Vergi Matrahı 1042.42
Geçen Aylar Vergi Matrahı Toplamı 8194.26
GELİRLER:
Asgari Geçim İndirimi Tutarı 120.49
Aylık Tutar 60.44
Ek Gosterge 0
Taban Aylık 1205.27
Kıdem Aylık 15.4
Yan Odeme 51.27
Malul Yas. ve Öl.(Devlet) 227.82
Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet) 155.33
Aile Yardımı 164.31
Çocuk Yardımı 38.5
Özel Hizmet Tazminatı 790
Ek Taz(28/B) 3.8
Ek Öde.(666 KHK 731.48
KESİNTİLER:
Gelir Vergisi 35.87
Damga Vergisi 21.66
Malul Yas. ve Öl.(Devlet) 227.82
Malul Yas. ve Öl.(Kişi) 186.4
Gen.Sag.Sig.Pir.(Devlet) 155.33
Gen.Sag.Sig.Pir.(Kişi) 103.56
Gelir Toplamı 3443.62
Kesinti Toplamı 730.64
Net Ödenen 2712.98

Daha
2 yıl 2 ay önce #8867 yazan metinc
vergi kesintinden kaynaklı olabilir. %20 vergiye geçiş yaptıysan eğer

Daha
2 yıl 2 ay önce #8871 yazan scooby doo
ayrıca yan ödemem lisans mezunu için 2100 dür. siz önlisansa göre hesaplamışsınız lisans bilgisayar fakültesi şeklinde hesaplamanız gerekiyor.önlisansın 2050 dir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.455 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.