logo yeni

Teknik hizmetler programcılık kadrosu

Daha
2 yıl 10 ay önce #5689 yazan dialup
Merhaba arkadaşlar,
Bir kaç adet sorum var yardımcı olursanız memnun olurum. Önlisans bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum. Çalıştığım kuruma önlisans mezunu olarak atandım.

1- GİH sınıfında Bilgisayar İşletmeni olarak çalışıyorum. Görevde yükselme ile Programcı kadrosuna geçebilir miyim? Eğer geçebilirsem net maaşın ne olacak ?
2- Teknik Hizmetler sınıfına Programcı olarak geçtim diyelim hangi mühendisliği bitirmeliyim ki üst öğrenimin zam ve tazminatlarında yararlanayım ?
3- Görevde yükselme ile Programcı değilde Tekniker kadrosuna geçersem hangi mühendisliği bitirmeliyim ki zam ve tazminatlardan yararlanayım.
4- Programcı kadrosuna mı geçmek daha avantajlı yoksa tekniker kadrosu mu

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5691 yazan metinc
Programcı kadrosuna atanma şartları kurumlar arasında farklılık gösteriyor olabilir. Hangi kurumda programcı kadrosuna atanmak istiyorsun?

Daha
2 yıl 10 ay önce #5694 yazan dialup
bu soruları kardeşim adına soruyorum kendisi Sağlık Bakanlığında

Daha
2 yıl 10 ay önce #5699 yazan metinc
Sağlık Bakanlığında programcı kadrosuna atanma şartları:
c) Programcı kadrosuna atanabilmek için;
1) En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmak veya dört yıl süreli yükseköğretim mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığından onaylı bilgisayar programcılığı sertifikasına sahip olmak,
2) En az iki işletim sisteminin uygulamasını bildiğini belgelemek,
3) En az bir programlama bildiğini belgelemek,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Daha
2 yıl 10 ay önce #5704 yazan dialup
metinc cevabınız için teşekkürler

Arkadaşlar diğer sorularım için yardımcı olursanız sevinirim

Daha
2 yıl 10 ay önce #5705 yazan papatya

dialup yazan: Merhaba arkadaşlar,
Bir kaç adet sorum var yardımcı olursanız memnun olurum. Önlisans bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuyum. Çalıştığım kuruma önlisans mezunu olarak atandım.

1- GİH sınıfında Bilgisayar İşletmeni olarak çalışıyorum. Görevde yükselme ile Programcı kadrosuna geçebilir miyim? Eğer geçebilirsem net maaşın ne olacak ?
2- Teknik Hizmetler sınıfına Programcı olarak geçtim diyelim hangi mühendisliği bitirmeliyim ki üst öğrenimin zam ve tazminatlarında yararlanayım ?
3- Görevde yükselme ile Programcı değilde Tekniker kadrosuna geçersem hangi mühendisliği bitirmeliyim ki zam ve tazminatlardan yararlanayım.
4- Programcı kadrosuna mı geçmek daha avantajlı yoksa tekniker kadrosu mu

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sayın DIALUP,

1-Ön lisans mezunu olarak programcı kadrosuna atanmanız durumunda, hizmetinizin bulunmadığı ve bekar olduğunuz düşünüldüğünde, alacağınız aylık net ücret 2014 yılında 2.339 TL olacaktır.
2-TH Sınıfında programcı olarak çalışırken mühendislik fakültesini bitirmeniz durumunda (belli bir mühendislik şartı yok, th sınıfı kapsamında olması yeterli) mühendislik zam ve tazminatlarından yararlanabilirsiniz.
3-Tekniker kadrosuna geçmeniz durumunda da, zam ve tazminatlarından yararlanacağınız mühendis unvanı için bitireceğiniz bölüm farklılık göstermeyecektir.
4- Programcı ve tekniker unvanı için belirlenmiş ek ödemeler farklı olduğundan, programcı kadrosuna atanmak ücret bakımından daha avantajlı olacaktır. (109 TL fark)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 10 ay önce #5732 yazan dialup
Sayın Editörüm çok teşekkür ederim Allah razı olsun,

Bir şeyi daha kesinleştirmek istiyorum ben önlisans ta bilgisayar programcılığı değilde farklı bir bölüm okusaydım. Fakat programcılık kadrosuna MEB 'den alacağım programcılık sertifikasıyla geçersem maaşım daha düşük olacaktır değil mi?

Daha
2 yıl 10 ay önce #5740 yazan papatya
Sayın DIALUP,

Programcı kadrosuna önlisans bilgisayar programcılığı bölümü mezunu olarak atanmış olanlar ile, önlisans başka bir bölümden mezun olduktan sonra programcı sertifikası alarak atanmış olanlar arasında ücret farkı olmayacaktır. Çünkü, toplu sözleşmede önlisans mezunu programcıların alacağı zam ve tazminat bakımından eğitim ayrımına gidilmemiştir. Ek ödemede de programcılar için eğitim ayrımı yoktur.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5742 yazan dialup
peki editörüm buna benzer bir konu vardı hatta maliye bakanlığı kamuoyunu net aydınlatamamıştı. Eğitimi mesleki eğitim olamayanların yani sertifikası olanları maaşları ayn yükselmeyecekti yani GİH sınıfındaki gibi aynı kalacak deniyordu . Yada konuyu ben yanlış biliyorum. Bilgilendirirseniz memnun olurum

Daha
2 yıl 10 ay önce #5744 yazan papatya
Sayın DIALUP,

Belirttiğiniz konuyu hatırlayamadım ancak toplu sözleşme hükmünün açık olması nedeniyle, önlisans mezunu olup da programcı olanlarda eğitim şartı aranmayacaktır. Konu ön lisan ya da lisans mezunu olmadığı halde programcı sertifikasıyla programcı kadrosunda bulunanlara ilişkin olabilir ki, bunlara ilişkin bir düzenleme toplu sözleşmede yer almadığından GİH olarak değerlendirilmeleri gerekecektir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.