logo yeni

ARKADAŞLAR BİLGİ VE YARDIM

Daha
2 yıl 10 ay önce #5557 yazan mtuncer_06
Şimdi ben yeni tekniker oldum 2 yıllık iklimlendirme bölümü myo mezunuyum ama mühendislik yada teknik öğretmenlik okumak istersem nasıl bir yol çizmem gerekir.Şimdiden teşekkür ederim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5558 yazan mithat
2 yıllıktan 4 yıllık okula geçiş için en ayrıntılı ve doğru bilgiler yök sitesinde var sanırım. oradan bakmanız daha iyi olur.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5559 yazan semazen
Sınavı ÖSYM yapmaktadır. yani dikey geçiş sınavını. yök sitesinde bir şey bulamazsın ama ösym nin sitesinde sınav soruları puanlar vs. ayrıntıları bulabilirsin.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5757 yazan lazslo
2013 DGS kılavuzu . 2014 için yol gösterir.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5791 yazan sun-faced
teknik öğretmen olmanı bir teknik öğretmen olarak tavsiye etmem. ben 2 yıllık myo bilg. prog. mezunu olduktan sonra dikey geçiş sınavı ile teknik öğretmen oldum. süreç sonundaki sıkıntımı anlatayım. atamalar yok. meb haricinde kamuya girdim kadron yok tekniker olarak devam ediyorsun. ek olarak okuduğun boşa gider. Dolayısıyla senin için yolun başında iken dgsye girip mühendislik okumandır. Dikey geçiş sınavı myo'larında anlatıldığı gibi zor bir sınav değil sadece Türkçe,matematik ve mantık soruları var. önceden dgs yi kazandıktan sonraki süreç çok zordu. 1 dersten kalsan fakülteden atılıyordun, intibak döneminde. ama şimdi süreci kolaylaştırdılar. tabi bunlar benim düşüncem ve tecrübem. Hakkında hayırlısı olsun

Daha
2 yıl 10 ay önce #5808 yazan mtuncer_06
TEŞEKKÜR EDERİM İLGİ VE ALAKANIZA

Daha
2 yıl 10 ay önce #5920 yazan narmenx
Arkadaşlar bilgisi olan varsa yorumlarınızı bekliyorum.

1.derece 2200 ek göstergede müdür kadrosunda görev yapan bir mühendisin emekli olurken 3600 ek göstergeyi alması mümkün müdür?Bunun için nasıl bir yol izlenebilir?

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
2 yıl 10 ay önce #5926 yazan turanaga
3600 ek göstergeden prim kesilmemişse yararlanamaz

Daha
2 yıl 10 ay önce #5933 yazan narmenx
Peki hiç bir istisnası yok mu?Mesela 1.derece müdürlükten çekilip mühendis kadrosuna atanmayı isteyemez mi?

turanaga yazan: 3600 ek göstergeden prim kesilmemişse yararlanamaz

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
2 yıl 10 ay önce #5934 yazan nazli
Kişi yıllarca hizmetli kadrosunda olsa ve ek göstergesi hiç olmasa, sonra da emekliliğine 6 ay kala ek göstergeli bir kadroya atansa o haktan yararlanır. Aynı şey mühen dis için de geçerli olur herhalde. 6 ay prim keserlerse 3600 den emekli olabilir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.455 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.