logo yeni

GİYİM TEKNİSYENİ YARDIM

Daha
2 yıl 10 ay önce #5321 yazan mtuncer_06
Arkadaşlar giyim teknisyeni 2 yıllık AÖF 2 yıllık TARIM bitirirse tekniker özlük haklarından yararlanırmı ACİL yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5339 yazan papatya
Sayın MTUNCER,

Kurumların teknik hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenmektedir.

Teknik hizmetler sınıfına dahil bir kadroda bulunuyor olmanız, bitireceğinizi belirttiğiniz bölümün de aynı hizmet sınıfına dahil olması nedeniyle, mezun olduktan sonra Tekniker kadrosuna atanmanız yapılmasa bile, Tekniker kadrosu için öngörülen zam ve tazminatlardan yararlanmanız gerekeceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 10 ay önce #5352 yazan mtuncer_06
İlk önce teşekkür ederim şimdi bende araştırıyorum vede soruyorum kurumda meslek lisesi mezunu olup teknisyen olan (tesisat) aöf fakültesi 2 yıllık tarımı bitirdi tekniker özlük haklarından yararlandı.Tarım bölümümünü bitirince giyim teknisyenide yararlanırmı bunu merak etmekteyim hayırlı cumalar.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5369 yazan papatya
Sayın MTUNCER,

Giyim teknisyeni olmanız nedeniyle Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamındasınız. Tarım bölümünün de THS kapsamında olması nedeniyle Teknikerlik zam ve tazminatlarından yararlanmanız mümkün olabilecektir.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5380 yazan mtuncer_06
çok teşekkür ederim ben de böyle düşünüyordumda peki bu kanunun kaynağını bana söyleyebilirmisiniz okumak isterimde

Daha
2 yıl 10 ay önce #5381 yazan papatya
Sayın MTUNCER,

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın 4/e maddesinde "Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir..." denilmiştir.

Bu hükme göre THS kapsamında bulunan üst öğrenimi bitirdiğinizde, unvanınız değişmese de zam ve tazminatlarınız aratacaktır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.403 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.