logo yeni

Tekniker Derece-Kademe Hesabı

Daha
3 yıl 2 ay önce #1933 yazan dialup
Merhaba arkadaşlar önlisans Elektrik mezunuyum bir kamu kurumunda 3 yıllık bilgisayar işletmeniyim. Ayrıca endüstri meslek lisesi elektrik mezunuyum.

Şimdi ben 2014 te tekniker olmayı hayal ediyorum ya kpss ile yada ünvan değişikliği ile benim derece kademe intibakım nasıl yapılacak şuan 9/2 sindeyim.

Ayrıca TH sınıfında özeldeki hizmetlerin 4/3 değerlendirilir diyolar. Bu nasıl olacak benim özel sektörde 3 yıl web yazılım üzerine hizmetim var fakat bölümünle alakalı bişey değil buradan da bana derece kademe gelecek mi ?

Yardımlarınız için teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1938 yazan nazli
Önlisans mezunu olarak intibakınız yapılmışsa, tekniker kadrosuna atanma sırasında sadece 3/4 hizmetleriniz değerlendirilecektir. Değerlendirilecek hizmetlerde meslekten kasıt illa ki o meslek değildir.
Sadece yapılacak meslek açısından bakılsa torna tesviye bölümü mezunu olup özel sektörde bu işi yapmış bir kişi, İnşaat Mühendisi olarak memuriyete girerse torna tesviyeci olarak geçirdiği hizmetler değerlendirilmemesi gibi bir sonuç doğar.
Elektrik bölümü mezunu olarak tekniker kadrosuna atanmanız durumunda özel sektör hizmetlerinizin 3/4 ünün değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Daha
3 yıl 2 ay önce #1941 yazan dialup

nazli yazan: Önlisans mezunu olarak intibakınız yapılmışsa, tekniker kadrosuna atanma sırasında sadece 3/4 hizmetleriniz değerlendirilecektir. Değerlendirilecek hizmetlerde meslekten kasıt illa ki o meslek değildir.
Sadece yapılacak meslek açısından bakılsa torna tesviye bölümü mezunu olup özel sektörde bu işi yapmış bir kişi, İnşaat Mühendisi olarak memuriyete girerse torna tesviyeci olarak geçirdiği hizmetler değerlendirilmemesi gibi bir sonuç doğar.
Elektrik bölümü mezunu olarak tekniker kadrosuna atanmanız durumunda özel sektör hizmetlerinizin 3/4 ünün değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

GİH ten TH geçince 1 derece almayacak mıyım ?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1943 yazan nazli
TH Sınıfında tekniker unvanlı kadroda görev alırsanız 1 derece de alırsınız.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2393 yazan sun-faced
Sayın Nazlı; tam olarak meslekten kasıt meslek maalesef bununla ilgili bir yargı kararı okudum sağlıkçı olarak çalışan bir arkadaş hukuk fakültesi bitiriyor ama sağlıkta çalıştığı sürelerin 3/4 değerlendirilmediğinden mahkemeye başvuruyor olumsuz olduğu için temyize gidiyor oda olumsuz geliyor maalesef

Daha
3 yıl 1 ay önce #2401 yazan nazli

sun-faced yazan: Sayın Nazlı; tam olarak meslekten kasıt meslek maalesef bununla ilgili bir yargı kararı okudum sağlıkçı olarak çalışan bir arkadaş hukuk fakültesi bitiriyor ama sağlıkta çalıştığı sürelerin 3/4 değerlendirilmediğinden mahkemeye başvuruyor olumsuz olduğu için temyize gidiyor oda olumsuz geliyor maalesef

Sanırım söylemek istediğimi tam ifade edemedim. Meslekten kasıt aynı hizmet sınıfına ilişkin olması gerekir. Sağlıkta çalıştıktan sonra memuriyete hukukçu olarak giren kişi için hizmetler sayılmazken, sağlık memuru olarak çalışılmış süreler, doktor olarak memuriyete girince değerlendirilmektedir.

Kısaca aynı hizmet sınıfında sayılacak mesleklerden birinde geçirilmiş süreler sayılmaktadır. (TH, Sağlık gibi)

Daha
3 yıl 1 ay önce #2638 yazan dialup
bu sürelerin sayılması nasıl oluyor çalıştığımız kurumdan o meslekte çalıştığımıza dair yazı mı alıyoruz

Daha
3 yıl 1 ay önce #2659 yazan nazli
Sosyal güvenlik kurumundaki kayıtlar kurumlar tarafından yeterli görülebiliyor. Ancak elinizde belgi ve belgeler varsa bunları da kurumunuza iletebilirsiniz. Hizmetlerinizin değerlendirilmesi için kurumu bu konudan haberdar etmeniz gerekecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Sayfa oluşturma zamanı: 0.660 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.