logo yeni

V.H.K.i(Elektrik Teknikeri Diplomalı) - Programcı Terfi

Daha
6 ay 1 gün önce #13906 yazan dhakan
Elektrik Teknikeriyim 2009 KPSS ile V.H.K.İ olarak 10/2 sinden ataman yapıldı. (xx.09.2009 - 10/2)
xx.09.2010 - 10/3
xx.09.2011 - 9/1
Anadolu Üniversitesi Lisans programını bitirdim intibakım yapıldı.(xx.09.2011 - 9/3)
xx.09.2012 - 8/1
xx.09.2013 - 8/2
xx.09.2014 - 8/3
xx.09.2015 - 7/1
Ünvan Degişikliği Sınavını kazanarak Programcı olarak (xx.xx.2015 - 7/1)
T.S. Gereğiİ Derece ilerlemesiİ (15.01.2016 - 6/1)

Sorum şu ; Teknik hizmetler sınıfına dahil oldum ve elektrik teknikeri diplomaya sahip olmam sebebiyle 1 derece almak gerekiyor mu ?
Eğer Elektrik Teknikeri olarak memuriyete başlamış olsam Teknik hizmetler olması sebebiyle 10/2 değil de 9/2 başlayacaktım. GIH olmam sebebiyle 10/2 başladım. Teknik hizmetlerde olup teknik hizmetler içindeki bir diplomaya sahip olmak bir derece düşük başlamak için yeterli diye biliyorum. bu konudaki bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Teşekkürler
Kolay Gelsin

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 1 gün önce #13909 yazan papatya
Sayın DHAKAN,
Teknik Hizmetzler Sınıfına dahil bir kadroda Tekniker unvanı ile görev alanların memuriyet giriş seviyelerine 1 derece ilave edilmektedir. Yani memuriyet başlangıç seviyesi 9/2 olmaktadır. Öte yandan, teknik olmayan lisans mezuniyeti nedeniyle memuriyete giriş seviyesi ise 9/1 olmaktadır.

9/2009 memuriyet başlangıcınız ise 9/2015 itibariyle 6 yıl hizmetiniz olacak ve bu süre 2 derece yükselmesine tekabül edecektir. Toplu sözleşme gereği ilave 1 derece ile birlikte toplam 3 derece yükselmesi almış olmanız gerekecek ve yüksek olan memuriyet başlangıç dereceniz esas alınarak yapılacak hesaplama sonucunda bugün itibariyle 9/2 üzerine 3 derece ilave edilmesiyle 6/2 olmanız ve 9/2016 itibariyle de 6/3 olmanız gerekecektir.

Verdiğiniz bilgilere göre 1 kademe eksik hesaplanmış görünüyor.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 22 saat önce #13910 yazan mtuncer_06
kusura bakma konuyla alakalı değil ama proğramcı kadrosuna girebilmek için hangi koşulları istiyorlar.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 21 saat önce #13911 yazan dhakan
Programcı kadrosu için;
a) En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmak veya dört yıl süreli
yükseköğretim mezunu olup, Millî Eğitim Bakanlığından onaylı bilgisayar programcılığı sertifikasına sahip
olmak,
b) En az iki işletim sisteminin uygulamasını bildiğini belgelemek,
c) En az bir programlama dilini bildiğini belgelemek,

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 21 saat önce #13912 yazan dhakan
papatya hanım ilgilenip cevap verdiğiniz için öncelikle teşekkürler.

Aslında sorumda şunu sormak istemiştim,
Programcı Teknik Hizmetler Sınıfında olması sebebiyle, Elektrik Teknikeri olarak ön lisans bitiren memur 1 dereceden faydalanır mı ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
6 ay 11 saat önce #13913 yazan papatya
Sayın DHAKAN,

657 sayılı Kanunun 36/A/4 maddesinde; teknik hizmetler sınıfında görev almak şartiyle, teknikerler öğrenimlerine göre tespit edilen giriş derece ve kademelerine bir derece eklenmek suretiyle memuriyete alınırlar.

Programcı kadrosu Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamına alınmış olduğundan, öğreniminiz itibariyle "tekniker" unvanını almış olmanız halinde memuriyet başlangıç seviyeniz 9/2 olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.337 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.