logo yeni

Proğramcı yada Çözümleyici kadrolarına nasıl atanılır

Daha
7 ay 2 gün önce #13685 yazan mtuncer_06
Proğramcı yada Çözümleyici kadrolarına nasıl atanılır.Ünvan değişikliğiyle olduğunu biliyorum ama okul yada bölüm sertifika ne isteniyor.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 2 gün önce #13686 yazan keremcem
Kurumdan kuruma değişebilmekle birlikte genel olarak iki şart aranır:
a)En az dört yıllık yüksekokul veya fakültelerin; bilgisayar, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, endüstri, fizik, matematik mühendislikleri ile matematik, fizik veya istatistik bölümlerinden mezun olmak,
b) En az iki programlama dilini bildiğini belgelemek,
bunların dışında bazen hizmet, belli bir kadroda belli süre çalışma veya yabancı dil şartı arandığı da oluyor. Kesinleştirmek için ilgilil kurumun yönetmeliğine bakmak lazım.

Daha
7 ay 1 gün önce #13698 yazan mustafaylmz
İYİ GÜNLER BEN DSİ DE ÇALIŞMAKTAYIM YAKLASIK 1 YIL ÖNCE ÜNVAN SINAVIYLA PROGRAMCI KADROSUNA ATANDIM. BENİM MERAK ETTİĞİM BİR KAÇ SORU VAR VE BUNLARA TATMİN EDİCİ BİR CEVAP BULAMADIM.
1- BEN TEKNİK BÖLÜM BİTİRMEDİM. GİH İKEN TH OLARAK ATANAN TEKNİK PERSONELLERE 1 DERECE İLERLEMESİ VERİLİRKEN BANA VERİLMEDİ NEDEN?
2- BİZİM KURUMDA ARAZİ TAZMİNATI VERİLMEKTE TH LERE AMA PROGRAMCILARA VERİLMİYOR NEDEN?

Daha
7 ay 1 gün önce #13700 yazan papatya

mustafaylmz yazan: İYİ GÜNLER BEN DSİ DE ÇALIŞMAKTAYIM YAKLASIK 1 YIL ÖNCE ÜNVAN SINAVIYLA PROGRAMCI KADROSUNA ATANDIM. BENİM MERAK ETTİĞİM BİR KAÇ SORU VAR VE BUNLARA TATMİN EDİCİ BİR CEVAP BULAMADIM.
1- BEN TEKNİK BÖLÜM BİTİRMEDİM. GİH İKEN TH OLARAK ATANAN TEKNİK PERSONELLERE 1 DERECE İLERLEMESİ VERİLİRKEN BANA VERİLMEDİ NEDEN?
2- BİZİM KURUMDA ARAZİ TAZMİNATI VERİLMEKTE TH LERE AMA PROGRAMCILARA VERİLMİYOR NEDEN?

Sayın MUSTAFAYLMZ,

1- Teknik hizmetler sınıfında görev almaları şartıyla, teknik lisansiyer olanlar ilave 1 derece almaktadır. Teknik lisansiyer olmamanız nedeniyle, Teknik Hizmetler Sınıfında görev alıyor olsanız bile bu uygulamadan yararlanamazsınız.

2-Toplu Sözleşme Hükümleri gereği, Programcı unvanlı kadrolarda görev yapanlar hakkında; Yan Ödeme Kararnamesi eki (II) sayılı Özel Hizmet Tazminatı Cetvelinin “(E) Teknik Hizmetler” bölümünün 1 inci sırasının (d) bendi ile 2 nci sırasında öğrenim durumları ve dereceler itibarıyla öngörülen tazminat ve ek tazminat oranları uygulanmaktadır.
Bu tazminatların uygulanmasında, programcının teknik bir okul mezunu olup olmamasına bakılmamaktadır. Öte yandan, özel hizmet ve ek özel hizmet tazminatı dışındaki tazminat ödemelerinden, teknik öğrenim görmemiş olan Programcıların yararlanmasına imkan tanıyan bir hüküm Toplu Sözleşmede yer almamıştır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
7 ay 15 saat önce #13704 yazan mustafaylmz
peki iki yıllık teknik bir bölüm bitirdiğimde derece ilerlemesi yapılırmı bana?

Daha
7 ay 10 saat önce #13705 yazan papatya

mustafaylmz yazan: peki iki yıllık teknik bir bölüm bitirdiğimde derece ilerlemesi yapılırmı bana?

Sayın MUSTAFAYLMZ,

657 sayılı Kanunun ilgili maddesi (36/A/4); Teknik hizmetler sınıfında görev almak şartiyle Teknikerlerin öğrenimlerine göre tespit edilen giriş derece ve kademelerine bir derece ilave edilmek suretiyle memuriyete alınacakları ifade edilmektedir.

THS kapsamında Programcı kadrosunda görev yapıyor olmanız durumunda, tekniker unvanı kazandıran teknik öğrenimi bitirmiş olmanız durumunda, tekniker kadrosuna atanmasanız bile ilave dereceden yararlanabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mustafaylmz

Daha
5 ay 2 hafta önce #13988 yazan mtuncer_06
MEB ONAYLI BİLGİSAYAR PROĞRAMCI SERTİFİKASI ALSAM MAAŞIMA FAYDASI OLURMU (TH TEKNİKER ÖNLİSANS)

Daha
5 ay 2 hafta önce #14000 yazan nazli
Bilgisayar programcı sertifikası, herhangi bir unvandaki memurun maaşında artış sağlamaz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mtuncer_06

Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.