logo yeni

PROĞRAMCI VE ÇÖZÜMLEYİCİ

Daha
3 yıl 2 ay önce #36 yazan siyahkartal
anlaşılmayan bir nokta var ve bu konu açıklığa kavuşmadığını düşünüyorum. Bu ünvanların TH sınıfına alındığı Bakanlar Kurulu Kararından biliyoruz.Ancak farklı internet sitelerinde Bakanlar Kurulunun yetmediği ondan hariç 'Yönetmelik' düzenlenmesi gerektiği yazıyor.Fakat ne çıktı ne çıkmadı diye bir haber de yapılmadı.Bazı yerlerde TH geçiş Toplu Sözleşme süresince geçerli diye haberler çıkıyor.Proğramcı ve Çözümleyici kadrolarda çalışan memur arkadaşlar bu konuda düşündüklerini yazarlarsa sevinirim. Herkese iyi çalışmalar,
Forum çok güzel olmuş ellerinize sağlık.

ALLAH VAR KEDER YOK.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #92 yazan keremcem
Bildiğim kadarıyla ya kanunla yada bakanlar kurulu kararı ile kadroların kalıcı olarak th ye geçirilmesi gerekiyor. Yoksa bu toplu sözleşme sadece 2014-2015 için geçerli. Her 2 yılda bir toplu sözleşmeye hüküm koyacak değiller heralde

Daha
3 yıl 2 ay önce #107 yazan siyahkartal
farklı bir yerde aynen şöyle yazıyor, Bakanlar Kurulu kararı olduktan sonra Kurum kendisi iptal ve ihdas olarak değiştirebilir ve TH sınıfına alabilir diyor.

ALLAH VAR KEDER YOK.

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #283 yazan papatya

siyahkartal yazan: farklı bir yerde aynen şöyle yazıyor, Bakanlar Kurulu kararı olduktan sonra Kurum kendisi iptal ve ihdas olarak değiştirebilir ve TH sınıfına alabilir diyor.

Kadro hizmet sınıflarının değiştirilmesi konusunda iptal ihdas yetkisi hangi makamda ise o makam tarafından ya da genel nitelikli yasal bir düzenlemeyle kadroların sınıfının değiştirilmesi mümkün olabilecektir.
Örneğin bir bakanlığa ait boş kadroların sınıfının değiştirilerek ilgili personelin o kadrolara atanması ya da konuyla ilgili Kanun ya da kanun hükmünde kararname düzenlemesi yapılması gerekmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan papatya.

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #354 yazan skanik
Değerli Meslektaşlarım;
Bilindiği üzere yaklaşık 2 yıl önce bu formu kurdum ve Kurum olarak (Diyanet İşleri Başkanlağı) Programcı ve Çözümleyicilerin Teknik Hizmetler Sınıfına alınması ile alakalı süreci başlamış oldu. Kurumum süreçte arkamızda durdu ve bana hertürlü desteği sağlamış oldu. Bütün diğer kurumlara öncü olmuştur.
1. YÖK,DPB,MEB VE Maliye bakanlığına kanunun emrettiği taleplerimizi yazdık ve hepsinden olumlu görüşleri aldık ve gereklerini yerine getirmiş bulunuyoruz.
2. Bakanlar kurulu Kararı ile alakalı çok değerli Diyanet İşleri Başkanım Prof.Dr.Mehmet Görmez beyin ve Sayın Başbakan Yardımcısı Bekir BOZDAĞ beyin imzaları ile Başbakanlık Kanunlar Kararlar Genel Müdürlüğüne gönderilmiştir.(24TEMMUZ 2013/5002 sayılı BKK yayınlanmıştır.)
3. Başbakanlık Bilgi İşleminde değerli dostum ve arkadaşım TBD yönetiminde bulunan Sayın Zafer VERGİLİ beyefendinin katkı ve yardımları ile sürece çok yardımları olmuştur.
4. TBDerneğinin Başkanı Prof.Dr.Turan MENTEŞ ve Ankara şube başkanı sayın Kemal NALCACI ve TBD üyesi Sayın Mehmet YILMAZER beyefendilerin katkılar ;
5. Memur-Sen yönetimi ve DİYANET-SEN mevzuat sekreteri Ali BAYIR ve BÜRO-MEMURSEN den sayın KADİR ÇİCEK beyefendilerin katkıları;
6. İsimlerini burada zikretmeyeceğim, bizlere yol ve sistem hususunda yardımcı olan değerli Maliye Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığının bürokratlarının katkıları bu günlere gelmiş bulunuyoruz. Emeği ve katkısı olan diğer isimsiz kahramanlara teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.Allah hepsinden razı olsun ve 1690 kişi olan meslektaşlarıma hayırlı ve uğurlu olsun. Beni mail telefon ve şahsen arayıp ziyaret eden bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.Allah hepinizden razı olsun.
Ancak süreç yeni başlamıştır. Bundan sonra yolumuz şu şekildedir.
1.TOPLU GÖRÜŞME sürecinde taleplerimizi MEMUR-SEN iletmiş bulunuyoruz. Taleplerimizi gündeme aldıklarını söylediler.
2. 5 Ağustosta yapılacak görüşmelerde taleplerimizi uygun görürlerse mutabakat metni ile imza altına alacaklardır.
2.İhtilaf halinde isteklerimiz HAKEM HEYETİ ne gitmiş olacaktır.Hakim heyeti vereceği kararlar kesindir.Kanun hükmünde sayılır.Bu işlemde 30 ağustos günü bitmek durumundadır.
3.Buralardan bizlere isteklerimize uygun cevap alamamamız durumunda TBBM de KANUN ile taleplerimizi aramaya çalışacağız.
Taleplerimiz şu şekildedir.
KANUN İLE DÜZENLEME YAPILMASI GEREKEN KONULAR

MADDE – 14/6/1965 tarihli ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (I) sayılı Ek Gösterge Cetvelinin “II-TEKNİK HİZMETLER SINIFI” bölümünün (a) bendine “Mühendis,” ibaresinden sonra gelmek üzere “, Çözümleyici ve Programcı” ibaresi eklenmiştir. (Ek gösterge ile alakalı düzenlemedir.)

MADDE – 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (I) sayılı Cetvelin “A-Aylıklarını 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa Göre Alanlar” kısmının birinci bölümünün (k) sırasında yer alan “Çözümleyici, Programcı” ibaresi yürürlükten kaldırılmış, aynı kısmın ikinci bölümünün (a) sırasına “mimar” ibaresinden sonra gelmek üzere “Çözümleyici, Programcı” ibaresi eklenmiştir.

MADDE – 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı cetvelin kurumlara ait bölümlerinde yer alan Çözümleyici ve Programcı unvanlı kadroların sınıfı Teknik Hizmetler Sınıfı olarak değiştirilmiştir. (Bütün kurumlardaki dolu kadro değişikliğinin yapılmasıdır.)

BAKANLAR KURULU KARARI İLE DÜZENLEME YAPILMASI GEREKEN KONULAR

MADDE – 17.4.2006 tarih ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan ‘Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar’ın;
a) Ekli (I) sayılı Cetvelin “(A) - Genel İdare Hizmetleri Bölümü”nün 16 ncı sırasının “c” ve “d” bentleri yürürlükten kaldırılmış, aynı cetvelin “(B) Teknik Hizmetler Bölümü”nün 2 nci sırasına “mühendis” ibaresinden sonra gelmek üzere “Çözümleyici, Programcı” ibaresi eklenmiştir.
b) Ekli (II) sayılı Cetvelin “(A) - Üst Yönetim ve Genel İdare Hizmetleri” bölümünün 15 inci Grubunun 4 üncü sırasında yer alan “Çözümleyici, Programcı” ibaresi yürürlükten kaldırılmış, aynı Cetvelin “(E) - Teknik Hizmetler Bölümü”nün 1 inci sırasının “b” bendine “mühendis” ibaresinden sonra gelmek üzere “Çözümleyici, Programcı” ibaresi eklenmiştir.(Zam ve tazminatlar ile alakalı düzenlemedir.Kurumlar Maliye Bakanlığına yazar Maliye BAKANLAR KURULU kararını alır.)

MADDE – Çözümleyici ve Programcılar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin Ortak Hükümler bölümünün (A/4) numaralı bendi kapsamına alınmıştır. (THS olanlar için bir derece verilmesidir.)

Not: 190 sayılı dolu/boş kadro değişikliği 01/01/2014 yapılacak ve maliye TEKNİK HİZMETLER SINIFI (d)benti kapsamına almıştır.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin. Sebep: Forum Kuralları 2.4 gereğince son kısım çıkarılmıştır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: siyahkartal

Daha
3 yıl 2 ay önce #376 yazan Ferhat_10

skanik yazan: İlgili forum şu şekildedir. http://................/konu/1374095/son.sayfa#SayfaSonu

arkadaşım yapma gözünü seveyim biz burda öğretmenler.net ten üyeleri çekmeye çalışıyoruz orası yhs th ve gih personelini takmayan bi site diyoruz sen gelmişsin burdan oraya link veriyosun.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: siyahkartal

Daha
3 yıl 2 ay önce #824 yazan mavidelisi
Merhaba arkadaşlar , bilgisayar mühendisiyim ama çözümleyici (gih) kadrosunda çalışıyorum 2014 ocak ayında TH sınıfına geçtiğimizde mühendislerin özel hizmet tazminatlarından faydalanabiliyor muyuz ? Heryeri araştırdım her kafadan bir ses var anlayamadım . 2 yıllıklar 4 yıllıklar diye ayırmışlar ve her ikisi de aynı maaşı alacaklar ne derecede adalaetli olur onu bilemem ama mühendis kökenli arkadaşlar nasıl bir durumda olacak ocak 2014 te TH sınıfına geçtikten sonra mühendis maaşı alıp alamayacağımı merak ediyorum.yardımcı olursanız minnettar olurum. Kolay gelsin

Daha
3 yıl 2 ay önce #829 yazan birgul
Her kafadan bir ses duymanız mümkün de, zam ve tazminat kararnamesine bakmak en doğrusu gibi.

Kararnamenin 4/e maddesinde şöyle deniyor:
"e) Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez."
Buradan ne anlaşılırsa artık.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.453 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.