logo yeni

sosyolog hakkında

Daha
1 yıl 8 ay önce #10732 yazan sherd07
Yüksek öğretim eğitimi öncelikle Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O. "HARİTA KADASTRO TEKNİKERİ" olarak 18.09.1992 tarihinde mezun oldum. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi SOSYOLOJİ bölümünden 14.01.1998 tarihinde mezun oldum.
Devlet personel Başkanlığı adına ÖSYM tarafından yapılan 17.10.1999 tarihinde “İlk defa Devlet Memuru Olarak Atanacaklar için Seçme Sınavı (DMS) “ sınavından (Öğrenim Düzeyi:Önlisans mezunu-DMS numarası:4920238954) 80.597 puan alarak tercihte bulundum. Bu tercih sonucunda BAŞKANLIĞINIZ tarafından ARALIK 2000 yılında Mülga Tosmur Belediye başkanlığına “Fen Memuru” kadrosuna atandım.Emekli sandığı tarafından emeklilik sicil numarası 72.613.046 olarak verildi.
Mülga Tosmur Belediye Başkanlığında 2009 tarihine kadar fen memuru kadrosuyla çalıştım, Mülga Tosmur Belediye Başkanlığı'nın 15.07.2009 tarih ve 592 sayı ile “Unvan değişikliği” için Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne başvuruda bulunuldu.Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nün 01.10.2009 tarih ve 14169 sayılı yazısı ile “UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI” 23.10.2009'de yapılmak üzere yazı ile Mülga Tosmur Belediye Başkanlığına bilgi verildi. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nün 23.10.2009 tarihinde yaptığı sınav sonucu 03.11.2009 tarih ve 15717 sayılı yazıları ile 75,00 puan aldığımı ve sonucu Mülga Tosmur Belediye Başkanlığına bilgilendirdi. Bu sınav sonucu ile Fen memuru kadrosundan TEKNİKER kadrosuna geçtim
Mülga Tosmur Belediye Başkanlığı 6360 sayılı kanun gereği 30 mart 2014 tarihinde kapatılarak personeli Alanya Belediyesine devredildi. Alanya Belediyesinde Plan ve Proje müdürlüğünde Tekniker kadrosu ile görevlendirildim. Derece/kademe Emekli esas:2/1, Maaş Ödemeye esas:3/3,Kazanılmış hak aylığı esas:3/3 maaş almaktayım. Alanya belediyesinden Maaş gösterge:1110,emekli gösterge:1155,özel hizmet tazminatı 100,kıdem puanı:280,yan ödeme:2050 göre maaş almaktayım.
Bakanlar Kurulunun 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2010/1092 sayılı kararı ile " Folklor araştırmacısı, kütüphaneci, arşivci, kitap patologu ve SOSYOLOG unvanlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin birinci fıkrasının Teknik Hizmetler Sınıfı başlıklı II numaralı bendi kapsamına alınması;... Bakanlar Kurulu’nca 27/9/2010 tarihinde kararlaştırılmıştır." Bakanlar kurulunun bu kararına göre Talep ettiğim bilgi sırası ile;
1)Tekniker kadrosundan 4 yıllık Sosyolog kadrosuna geçiş yapabilir miyim?
2)tekniker kadrosundan sosyolog kadrosuna sınavsız geçiş yapabilir miyim?
3)Tekniker kadrosundan 4 yıllık sosyolog kadrosuna geçiş yaparsam kadro derece/kademe ne olur?
4)Sosyolog kadrosunda geçiş yapılırsa "Özel hizmet tazminatı,yan ödeme katsayısı,ek ödeme puanı" ne olur?
TEŞEKKÜRLER

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 8 ay önce #10735 yazan feylesof
sosyolog kadrosuna atanmak için sınava girmen gerekiyor. Sınavsız geçiş imkanı yok. Kadro derece hesabı çok karışık papatya hanım ancak cevap verebilir o konuda. sosyolog maaşları ise sitede arama yaparsan vardı görmüştüm.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
1 yıl 8 ay önce #10742 yazan papatya

sherd07 yazan: Yüksek öğretim eğitimi öncelikle Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler M.Y.O. "HARİTA KADASTRO TEKNİKERİ" olarak 18.09.1992 tarihinde mezun oldum. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi SOSYOLOJİ bölümünden 14.01.1998 tarihinde mezun oldum.
Devlet personel Başkanlığı adına ÖSYM tarafından yapılan 17.10.1999 tarihinde “İlk defa Devlet Memuru Olarak Atanacaklar için Seçme Sınavı (DMS) “ sınavından (Öğrenim Düzeyi:Önlisans mezunu-DMS numarası:4920238954) 80.597 puan alarak tercihte bulundum. Bu tercih sonucunda BAŞKANLIĞINIZ tarafından ARALIK 2000 yılında Mülga Tosmur Belediye başkanlığına “Fen Memuru” kadrosuna atandım.Emekli sandığı tarafından emeklilik sicil numarası 72.613.046 olarak verildi.
Mülga Tosmur Belediye Başkanlığında 2009 tarihine kadar fen memuru kadrosuyla çalıştım, Mülga Tosmur Belediye Başkanlığı'nın 15.07.2009 tarih ve 592 sayı ile “Unvan değişikliği” için Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne başvuruda bulunuldu.Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nün 01.10.2009 tarih ve 14169 sayılı yazısı ile “UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI” 23.10.2009'de yapılmak üzere yazı ile Mülga Tosmur Belediye Başkanlığına bilgi verildi. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nün 23.10.2009 tarihinde yaptığı sınav sonucu 03.11.2009 tarih ve 15717 sayılı yazıları ile 75,00 puan aldığımı ve sonucu Mülga Tosmur Belediye Başkanlığına bilgilendirdi. Bu sınav sonucu ile Fen memuru kadrosundan TEKNİKER kadrosuna geçtim
Mülga Tosmur Belediye Başkanlığı 6360 sayılı kanun gereği 30 mart 2014 tarihinde kapatılarak personeli Alanya Belediyesine devredildi. Alanya Belediyesinde Plan ve Proje müdürlüğünde Tekniker kadrosu ile görevlendirildim. Derece/kademe Emekli esas:2/1, Maaş Ödemeye esas:3/3,Kazanılmış hak aylığı esas:3/3 maaş almaktayım. Alanya belediyesinden Maaş gösterge:1110,emekli gösterge:1155,özel hizmet tazminatı 100,kıdem puanı:280,yan ödeme:2050 göre maaş almaktayım.
Bakanlar Kurulunun 10.12.2010 tarih ve 27781 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2010/1092 sayılı kararı ile " Folklor araştırmacısı, kütüphaneci, arşivci, kitap patologu ve SOSYOLOG unvanlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin birinci fıkrasının Teknik Hizmetler Sınıfı başlıklı II numaralı bendi kapsamına alınması;... Bakanlar Kurulu’nca 27/9/2010 tarihinde kararlaştırılmıştır." Bakanlar kurulunun bu kararına göre Talep ettiğim bilgi sırası ile;
1)Tekniker kadrosundan 4 yıllık Sosyolog kadrosuna geçiş yapabilir miyim?
2)tekniker kadrosundan sosyolog kadrosuna sınavsız geçiş yapabilir miyim?
3)Tekniker kadrosundan 4 yıllık sosyolog kadrosuna geçiş yaparsam kadro derece/kademe ne olur?
4)Sosyolog kadrosunda geçiş yapılırsa "Özel hizmet tazminatı,yan ödeme katsayısı,ek ödeme puanı" ne olur?
TEŞEKKÜRLER

Sayın SHERD07,

Tekniker Kadrosunda görev yapmakta iken Sosyolog kadrosuna atanmanız, kurumunuzun "Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği" hükümleri kapsamında mümkün olabilecektir.

Teknikerlerin Teknik Hizmetler Sınıfında memuriyete başlamaları halinde ilave 1 derece ilerlemesinden yararlandıklarından, 9/2 'den memuriyete başlamaktadırlar. Sosyologlar ise 9/1'den göreve başladıklarından, Sosyolog kadrosuna atandığınızda derece/kademeniz artmayacaktır.

Sosyolog kadrosuna atandığınızda, (Tekniker kadrosunda bulunduğunuz dereceyle aynı derecede) ek göstergeniz, özel hizmet tazminatınız ve ek ödemeniz değişmeyecek sadece yan ödeme puanı toplamınız "50 puan" artacaktır. Bu artış maaşınızda yaklaşıl "1 TL" artışa sebep olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sherd07

Daha
1 yıl 8 ay önce #10799 yazan sherd07
ALANYA MAL MÜDÜRLÜĞÜNE GİTTİM.MAAŞ KONUSUNU BİR UZMAN MEMURLA KONUŞTUM.BANA MAAŞ PEK DEĞİŞMEZ AMA EMEKLİLİKTE TEKNİKER 2200,SOSYOLOG İSE 3000 DEN EMEKLİ OLUR DEDİ.BU MAAŞA NE KADAR YANSIR ACABA?

Daha
1 yıl 8 ay önce #10801 yazan feylesof
Alttaki emekli maaş hesaplama motoruna giderek kendin kolayca hesaplayabilirsin. Ek göstergelerini 2200 ve 3000 olarak farklı girersen maaş farkınıda bulursun. Bu unvanların makam tazminatı yok nasıl olsa.

Emekli maaş hesaplama motoru

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
1 yıl 8 ay önce #10802 yazan papatya

sherd07 yazan: ALANYA MAL MÜDÜRLÜĞÜNE GİTTİM.MAAŞ KONUSUNU BİR UZMAN MEMURLA KONUŞTUM.BANA MAAŞ PEK DEĞİŞMEZ AMA EMEKLİLİKTE TEKNİKER 2200,SOSYOLOG İSE 3000 DEN EMEKLİ OLUR DEDİ.BU MAAŞA NE KADAR YANSIR ACABA?

Sayın SHERD07,
1 inci derece Sosyolog kadrosu için belirlenen ek gösterge ile 1 inci derece tekniker kadrosu için belirlenen ek gösterge 2200’dür. Bu nedenle aynı hizmet süresiyle her iki unvandan emekli olma halinde alınacak emekli aylık ve ikramiyesi miktarı aynı olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sherd07

Sayfa oluşturma zamanı: 0.370 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.