logo yeni

Programcı ve çözümleyici alt kadroya atanırmı?

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #908 yazan hakancan
Programcı ve Çözümleyici kadrosuna atanan bir memur bu kadrodan alınıp başka bir kadroya atanabilirmi.Eğer cavap evet ise bu memurun atanacağı yeni kadro Programcı ve Çözümleyicinin haklarına eş değer bir kadromu olur yadan daha alt sevide bir kadroya atanabilirmi.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin. Sebep: Forum kuralları 3.10 gereğince başlık değiştirilmiştir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #913 yazan nilüfer
657 sayılı Kanun Madde 76:
Memurların kurumlarınca görevlerinin ve yerlerinin değiştirilmesi:

"Kurumlar, görev ve unvan eşitliği gözetmeden kazanılmış hak aylık dereceleriyle memurları bulundukları kadro derecelerine eşit veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde daha üst, kurum içinde aynı veya başka yerlerdeki diğer kadrolara naklen atayabilirler."
Bu maddeye göre mümkün. Ama, kurumlar bu yetkisini keyfi kullanamaz. memuru mağdur edemez. Memurun haklarında kayıp olursa dava açıldığında kazanılabilir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.