logo yeni

Kadro ve Derece intibakı hk.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10439 yazan Ahmet Gündoğan
İyi günler;

Sizlerden Kadro ve derecem konusunda bir bilgi vermenizi rica edeceğim.
Ben 1978 doğumluyum. Kasım 2012 tarihinde Sağlık Bakanlığına Tekniker (Bilgisayar) kadrosunda atandım. İlk girişte 9/2 olarakk başladım. Şuan 8/1 im.
Meslek Yüksek okulu Bilgisayar Programcılığı mezunuyum.
2013 yılı Haziran ayında Lisan (İşletme) eğitimimi, Eylül 2014'te ise Yüksek Lisansımı (Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi) tamamladım. Fakat henüz Lisans ve Yüksek Lisans diplolamı kuruma vermedim.
Lisans ve Yüksek Lisans diplomamı verdiğimde Kadro ve Derecem için nasıl bir işleyiş olacaktır. Tahmini olarak Kadro ve derecem ne olur.

Eğitim Bilgilerim
Yüksek Okul Başlama-Bitiş 1997-1999 - (Bilgisayar Programcılığı)
Lisan Okul Başlama-Bitiş 2011-2013 - (İşletme)
Yüksek Lisans Başlama-Bitiş 2013-2014 - ( Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi)

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #10440 yazan papatya

Ahmet Gündoğan yazan: İyi günler;

Sizlerden Kadro ve derecem konusunda bir bilgi vermenizi rica edeceğim.
Ben 1978 doğumluyum. Kasım 2012 tarihinde Sağlık Bakanlığına Tekniker (Bilgisayar) kadrosunda atandım. İlk girişte 9/2 olarakk başladım. Şuan 8/1 im.
Meslek Yüksek okulu Bilgisayar Programcılığı mezunuyum.
2013 yılı Haziran ayında Lisan (İşletme) eğitimimi, Eylül 2014'te ise Yüksek Lisansımı (Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi) tamamladım. Fakat henüz Lisans ve Yüksek Lisans diplolamı kuruma vermedim.
Lisans ve Yüksek Lisans diplomamı verdiğimde Kadro ve Derecem için nasıl bir işleyiş olacaktır. Tahmini olarak Kadro ve derecem ne olur.

Eğitim Bilgilerim
Yüksek Okul Başlama-Bitiş 1997-1999 - (Bilgisayar Programcılığı)
Lisan Okul Başlama-Bitiş 2011-2013 - (İşletme)
Yüksek Lisans Başlama-Bitiş 2013-2014 - ( Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi)

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Sayın GÜNDOĞAN,

1- İşletme lisans mezunu olanların memuriyete giriş derecesi 9/1, Teknik Hizmetler Sınıfında görev alan Teknikerin başlangıç derecesi ise 9/2’dir.

Bu nedenle, verdiğiniz bilgilere göre lisans mezuniyetinizden dolayı ilave kademe ilerlemesi yapmanız söz konusu olmayacaktır.

2- Memurluğa girmeden önce veya memuriyetleri sırasında yüksek öğrenim üstü master derecesi almış olanlara bir kademe ilerlemesi uygulanmaktadır. Ancak, yüksek lisansın, bir lisans öğretimine dayalı yükseköğrenim olması nedeniyle, lisans öğreniminize göre ulaşmış olduğunuz seviyeye bir kademe ilerlemesi yapılması gerektiğini düşünmekteyim.

Bu nedenle, lisans öğreniminizi esas alarak durumunuzu değerlendirdiğimizde, 9/1’den görev başlamanız ve 2 yıl hizmet ile 9/3 olmanız, yüksek lisans nedeniyle de 8/1 olmanız gerekirdi.

Mevcut durumda ise önlisans mezunu olarak 10/2’den ve TH Sınıfında görev almanız nedeniyle 9/2’den göreve başlamış ve 2 yıl hizmet ile 8/1’e ulaşmış durumdasınız.

Bu nedenle, verdiğiniz bilgilere göre yüksek lisans yapmanızın bulunduğunuz derece/kademe üzerinde ilave artış yapılmasına sebep olmayacağını düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ahmet Gündoğan

Daha
1 yıl 10 ay önce - 1 yıl 10 ay önce #10441 yazan isletmeci
Papatya Hanım şöyle bir sorum olacaktı, şimdi tekniker ünvanlı biri lisans(aöf işletme) bitirirse 2 kademe alıyor. Yani 9/2 başlayan tekniker, 8/1 e gelmiş ve lisans aöf den işletme(4 yıllık) bitirirse 8/3 e gelmiyor mu ? 657 36 ya göre 2 yan alması lazım. Özetle;

Şimdiki durumunuz==>Lisans Mezuniyeti==>Yüksek Lisans mezuniyeti

8/1 ==> 8/3==>7/1

Diplomaları işletirseniz 7/1 olacağınızı düşünmekteyim.

Kitap en ketum bir mürşittir.Öğretir,fakat öğrettiğini söylemez.
Son Düzenleme: 1 yıl 10 ay önce yazan isletmeci.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Ahmet Gündoğan

Daha
1 yıl 10 ay önce #10443 yazan papatya

isletmeci yazan: Papatya Hanım şöyle bir sorum olacaktı, şimdi tekniker ünvanlı biri lisans(aöf işletme) bitirirse 2 kademe alıyor. Yani 9/2 başlayan tekniker, 8/1 e gelmiş ve lisans aöf den işletme(4 yıllık) bitirirse 8/3 e gelmiyor mu ? 657 36 ya göre 2 yan alması lazım. Özetle;

Şimdiki durumunuz==>Lisans Mezuniyeti==>Yüksek Lisans mezuniyeti

8/1 ==> 8/3==>7/1

Diplomaları işletirseniz 7/1 olacağınızı düşünmekteyim.

Sayın İŞLETMECİ,
Tekniker olarak 9/2'den başlayanlar, işletmeyi bitirdiklerinde kademe ilerlemesi yapamamaktadırlar. Çünkü, işletme mezuniyetinin başlangıç derecesi 9/1 teknikerin ise 9/2'dir. Tekniker zaten ileridedir.

Yüksek lisans mezuniyetinin de lisans mezuniyeti üzerine düşünülmesi gerekir. o zaman da işletme üzerine yüksek lisans yapan kişi memuriyete 9/2 den başlayacaktır. Bu durumda da Teknikerin ulaştığı seviyede olacaktır.
Bu derece/kademe üzerine de çalışılan süreler (emsali geçmeyecek şekilde) ilave edilecektir.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10448 yazan isletmeci
Papatya Hanım, Normalde lisans mezunu 9/1 , teknik olduğu için 8/1 den başlıyor.

10/2 başlayan iki yıllık mezun, teknikten ötürü 9/2 ye geliyor.

9/2 ile 8/1 in farkı olan 2 yan kademeyi alıyor diye biliyorum.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10449 yazan papatya

isletmeci yazan: Papatya Hanım, Normalde lisans mezunu 9/1 , teknik olduğu için 8/1 den başlıyor.

10/2 başlayan iki yıllık mezun, teknikten ötürü 9/2 ye geliyor.

9/2 ile 8/1 in farkı olan 2 yan kademeyi alıyor diye biliyorum.

Sayın İŞLETMECİ,

İşletme bölümü mezunu kişi Teknik Hizmetler Sınıfında bir kadroda görev yapıyorsa bile memuriyete giriş derecesi 9/1 dir.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10450 yazan isletmeci
Şöyle örnekleyelim o zaman, şimdi 2 yıllık inşaat teknikeri, aöf den 4 yıllık işletme bitirsin. Lisans mezunu tekniker durumuna geliyor. Dolayısıyla 2 kademe alıyor.

GİH Lisans mezunu 9/1 den başlıyor. THS 8/1 den başlıyor. Yani 1 derece farkı var 657 36. ya göre.

2 yıllık mezun normalde 10/2 den başlıyor. Teknik olduğundan 1 derece ile 9/2 den başlıyor.

İşte 2 yıllık mezun biri lisans bitirdiğinde arada oluşan farkı 8/1-9/2 = 2 kademe yi alması gerekiyor.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10451 yazan papatya

isletmeci yazan: Şöyle örnekleyelim o zaman, şimdi 2 yıllık inşaat teknikeri, aöf den 4 yıllık işletme bitirsin. Lisans mezunu tekniker durumuna geliyor. Dolayısıyla 2 kademe alıyor.

GİH Lisans mezunu 9/1 den başlıyor. THS 8/1 den başlıyor. Yani 1 derece farkı var 657 36. ya göre.

2 yıllık mezun normalde 10/2 den başlıyor. Teknik olduğundan 1 derece ile 9/2 den başlıyor.

İşte 2 yıllık mezun biri lisans bitirdiğinde arada oluşan farkı 8/1-9/2 = 2 kademe yi alması gerekiyor.

Sayın İŞLETMECİ,

İfade ettiğiniz şekilde uygulamaya imkan veren herhangi bir hüküm 657 sayılı Kanunda yer almamaktadır. Tekniker Teknik Hizmetler Sınıfında olmakla birlikte, bitirdiği fakülte teknik olmadığından başlangıç derece kademesi değişmeyecektir. Söz konusu kişi Mühendislik ya da İststistik gibi teknik bölümlerden mezun olsaydı dediğiniz şekilde bir uygulama yapılması gerekirdi.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10452 yazan isletmeci
Bitirdiği fakültenin teknik olmasının Başlangıç derecesiyle ilişkisini çözemedim. Sonuçta tekniker olarak görev yapan biri teknik hizmet sınıfındadır. Dolayısıyla 4 yıllık lisans mezunu tekniker 8/1 başlangıç derecesinden başlar. Sizin göreve başladığınızdaki derece kademenizin 8/1 olarak belirlenip çalıştığınız yıl kadar kademe ilerletmeleri gerekir

Şimdiki durumunuz==>Lisans Mezuniyeti(2 kademe)==>Yüksek Lisans mezuniyeti(1 kademe)

8/1 ==> 8/3==>7/1 hesaplamanın doğru olduğunu düşünmekteyim.

Papatya Hanım umarım kızmıyorsunuzdur. :)

Daha
1 yıl 9 ay önce #10455 yazan Ahmet Gündoğan
Papatya Hanım; İşletmeci Bey;
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Ben diplomalarımı kuruma verip sonucu bekleyeceğim artık.
Bakalım kurumun bu konudaki kararı ne olacak.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.