logo yeni

Ünvan değiştiren memurun özlük hakları ve emekllilk

Daha
2 yıl 1 ay önce #9073 yazan nild
Ünvan değiştiren 657' ye tabii bir memurun yeni ünvanındaki özlük haklarına sahip olarak emekli olabilmesi için ne kadar süre çalışması gerekir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9074 yazan papatya
Sayın NİLD,
Atama yapılan kadro unvanı için geçerli olan haklerın emeklilik bakımından hak edilmesi; ilgilinin atandığı unvana, atama şekline (bakanlar kurulu kararı, müşterek kararname, atamaya yetkili amir vs), daha önceki görevlerdde elde etmiş olduğu bazı haklara, atanacağı görevde kalma süresine, atandığı görev ile öncek görevleri arasında emekliliğe ilişkin haklar bakımından söz konusu olabilecek farklara göre değişiklik gösterebilecektir.

Emeklilik bakımından makam tazminatına ve görev/temsil tazminatına hak kazanabilmek için toplam en az 2 yıl makam tazminatlı görevlerde bulunulması gerekmektedir. Ek gösterge bakımından ise bazı görevlerde bir, bu görevler dışında ise en az altı ay boyunca kesenek kesilmiş olan en yüksek ek gösterge esas alınarak emekliliğe hak kazanılmaktadır.

Durumunuz konusunda bilgi vermeniz halinde, emeklilik haklarınıza ilişkin bilgi verilmesi mümkün olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 1 ay önce #9078 yazan levent
sayın papatya hanım şubat 2015 tarihinde meb görevde yükselme sınavı teknik hizmetler için yapılacak ben fakülte mezunu 8/2 derece kademede vhki olarak görev yapmaktayım eş çalışmıyor 2 yaşında bir oğlum var,birinci derece engelliyim. Ayrıca myo bilgisayar mezunuyum (tekniker) sorum şu sınava girip tekniker olsam bana artısı eksisi ne olur aydınlatırsanız sevinirim teşekkür ederim.

:)

Daha
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #9079 yazan papatya
Sayın LEVENT,
Unvan değişikliği suretiyle Tekniker kadrosuna atanmanız durumunda, aynı koşullarda VHKİ olarak almakta olduğunuz aylık net ücrete göre yaklaşık 275 TL daha fazla ücret alırsınız. (2014 yılı için geçerli olan katsayılara göre)

Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce yazan papatya.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10108 yazan hsyn
mrb papatya hanım
ben bir kamu kurumunda teknisyen olarak görev yapmaktayım elektrik elektronik mühendisliği mezunuyum ünvan değişikliği sınavı olacağı zaman bizim kurumun il teşkilatında norm kadroda elektrik elektronik mühendisliği diye bir kadro yok farklı mühendislik kadroları var sınav yapılırsa ben sınava girebilirmiyim veya bu tarz bir durumda yapılan uygulama nasıldır. bilgilendirebilirseniz memnun olurum

şimdiden çok teşekkürler

Daha
1 yıl 11 ay önce #10109 yazan papatya

hsyn yazan: mrb papatya hanım
ben bir kamu kurumunda teknisyen olarak görev yapmaktayım elektrik elektronik mühendisliği mezunuyum ünvan değişikliği sınavı olacağı zaman bizim kurumun il teşkilatında norm kadroda elektrik elektronik mühendisliği diye bir kadro yok farklı mühendislik kadroları var sınav yapılırsa ben sınava girebilirmiyim veya bu tarz bir durumda yapılan uygulama nasıldır. bilgilendirebilirseniz memnun olurum

şimdiden çok teşekkürler

Sayın HSYN,

Kurumlara ihdas edilen Mühendis kadroları, belli bir bölüm mezunları için ihdas edilmemekte ve kadro unvanı olarak sadece "mühendis" olarak geçmektedir. Mühendis kadrosu buklunan kurumlar, kurumların görev alanlarına ve hizmet gereklerine göre herhangi bir alanda Mühendis istihdamına gidebilmektedir.
Kurumların açacağı unvan değişikliği sınavlarında, hangi alanda mühendis ihtiyacı olduğundan hareketle, mühendis kadrosuna belli bölüm sınırlamaları da getirebilirler.
Açılacak sınav için, bölüm şartı getirilmemesi durumunda sınava başvurabileceğinizi, aksi takdirde sınava giremeyeceğinizi düşünmekteyim.
Ancak unvanınız değişmese bile, mühendisler için belirlenen zam ve tazminatlardan yararlanmanız mümkün olabilecektir.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hsyn

Daha
1 yıl 10 ay önce - 1 yıl 10 ay önce #10125 yazan hsyn
müdür beyin keyfine mi kaldı yani
Son Düzenleme: 1 yıl 10 ay önce yazan hsyn.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10126 yazan papatya

hsyn yazan: müdür beyin keyfine mi kaldı yani beni sınava alıp almaması

Sayın HSYN,

Kurumunuzun görevde yükselme yönetmeliği hükümlerine uygun olarak yapılacak unvan değişikliği sınav duyurusunda konuya ilişkin bilgiler mutlaka yer alacaktır.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10138 yazan emircan alim
Bu işler kimsenin keyfine kalmaz. Sıkıntı yaşıyorsan yargıya başvurmalısın

Daha
1 yıl 1 hafta önce - 1 yıl 1 hafta önce #12301 yazan Adige
Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavında başarılı olup ay içerisinde ataması yapılan memur, yeni unvanın maaşını almaya ne zamandan itibaren başlar? Atamanın imzalandığı tarihten itibaren mi, ilk maaşta mı?

V.H.K.İ. olarak çalışırken ayın yirmisi itibariyle tekniker olarak atandım. Maaş için fark mı yapılacak, yoksa ilk maaştan itibaren mi yeni maaşımı alacağım. Dayanakları ile açıklarsanız sevinirim.

Not: http://memurunyeri.com/memur/goruslerimiz/6424-memurlar-yeni-gorevlerine-iliskin-ayliklara-ne-zaman-hak-kazanir.html adresindeki konuyu okudum ama son maddenin dayanağını bulamadım.
Son Düzenleme: 1 yıl 1 hafta önce yazan Adige.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.431 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.