logo yeni

istifa eden 4924 lünün açıktan atma ile atanması

Daha
2 yıl 10 ay önce #5943 yazan sidel07
13.01.2004-23.05.2005 tarihleri arasında Şırnak İdil Devlet Hastanesinde 4924 sayılı kanuna tabi ve 06.06.2005-17.08.2007 tarihleri arasında Sarıveliler İlçe Sağlık Merkezinde 4924 sayılı Kanuna tabi Emekli Sandığına bağlı olarak çalıştım.Daha sonra bu görevimden istifa edip 20.08.2007 tarihinde açıktan atama ile Antalya Merkez Nüfus Müdürlüğünde 657 sayılı kanuna tabı V.H.K.İ olarak göreve başladım.bu çalıştığım süreleri kurumum memuriyetime saymıyor.sigortalı olarak gösteriliyor böylece bir derece alamıyor ve 10 yıl memuriyetim doldugu halde 30 gunluk senelik izin hakkımı kullanamıyorum.memuriyete sayılıp sayılmayacagı hakkında yardımcı olursanız cok sevinirim yardımlarınızı bekliyorum

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5950 yazan papatya
Sayın SİDEL07,

4924 sayılı kanuna tabi olarak sözleşmeli statüde geçen hizmetleriniz, Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil bir kadroda devlet memuriyetine geçmeniz halinde, memuriyet hizmetinizden sayılabilecektir. Ancak, Sağlık Hizmetleri dışında bir kadroda görev yapıyor olmanız durumunda, sözleşmeli statüde geçen hizmetleriniz (özel bir kanunla memuriyete geçirilen ve sözleşmeli hizmetlerinin memurluktan sayılacağı belirtilenler hariç) memurluk hizmetinizden sayılmayacak ancak emeklilik açısından bu süreler değerlendirilecektir.

Öte yandan, yıllık izin hesabı bakımından söz konusu sözleşmeli sürelerin değerlendirilmesi farklıdır. Kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun geçirilen sürelerin tamamı ile memurluk hizmetinden sayılan süreler yıllık izin hesabına ilişkin süreye dahil edilmektedir. 4924 sayılı Kanuna tabi olarak Sağlık Bakanlığı emrinde görev yapmış olmanız nedeniyle, hangi kadroda görev yapıyor olursanız olun, bu süreler yıllık izin sürenizin hesabında dikkate alınacaktır.

Konu hakkında aşağıda belirteceğim haber ve kaynakları da kurumunuza sunarak yıllık izin bakımından hizmet sürenizin yeniden değerlendirilmesini isteyebilirsiniz.

Memurunyeri.com'da yer alan yazı.

Devlet Personel Başkanlığının sizin durumunuzu da ilgilendiren görüşü (ilgili sağlık hizmetleri sınıfında görev almış)

Bunların yanı sıra 154 nolu Devlet Memurları Genel Tebliğine kurumunuz tarafından bakılmasını isteyebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sidel07

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.350 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.