logo yeni

4B' li Mühendis Arazi Tazminatı Alabilir Mi ?

Daha
2 yıl 11 ay önce #3991

657 / 4B Sözleşmeli olarak çalışan mühendis, kadroluların aldığı 3 ayda yaklaşık 420 tl arazi tazminatını alabilir mi ?

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 11 ay önce #3993

Sayın SAMUH,

Arazi Tazminatı olarak da adlandırılan ödeme; Teknik Hizmetler Sınıfına ait kadrolarda bulunan personelden; büro, atölye, ısı santralı, laboratuar, tesis (sosyal tesisler dahil), işletme, fabrika ve hizmet binaları dışında olmak şartıyla arazi, şantiye, inşaat, baraj, park, bahçe, maden, açık alanlarda kurulu tarım ve hayvancılık uygulama birimleri ve yol gibi açık çalışma mahallerinde fiilen çalışanlara (belirtilen mahallerde yapılan kontrollük hizmetleri dahil), çalışılan her gün için ayrıca ödenmesi öngörülen özel hizmet tazminatıdır.

Bu düzenleme, Bakanlar Kurulu tarafından yürürlüğe konulmuş bulunan “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Karar” Eki II Sayılı Cetvelin ( E) Teknik Hizmetler bölümünün 6 ncı sırasında düzenlenmiştir.

Öte yandan, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslarda; “Sözleşme ile çalıştırılacak personele sözleşme ücreti dışında herhangi bir ad altında ödeme yapılamaz ve sözleşmelere bu yolda hüküm konulamaz.” ve “Görev yeri dışına geçici olarak gönderilenlerin gündelik ve yol giderleri, 6245 sayılı Harcırah Kanunu hükümlerinde saptanan süreyi ve 1 inci derece Devlet memurlarına ödenen harcırah miktarını aşmamak üzere sözleşmelerde belirtilir. Sözleşmeli personele geçici görev yolluğu dışında harcırah ödenemez.” denilmiştir.

Bu hükümlere göre, teknik hizmetler sınıfında bulunan Devlet memurlarına belli yerlerde çalışmaları karşılığında ödenebilen arazi tazminatının, sözleşmeli personele ödenemeyeceğini düşünmekteyim.


Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4018

Sözleşmeli personelin işi zor o zaman arazi gitmiyorumda diyemez parada yok Allah kolaylık versin.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4046

Sözleşmeli personele, hertürlü iş yaptırılır ama mali haklara gelince sıra, sözleşmede yazdığı kadar denilir.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 10 ay önce #4097

Açık arazide görev yapmak ayrı bir tazminatı gerektiriyorsa, bunun ödenmesinde personel arasında ayrım yapılmamalı. Tekniğe verilirken diğer hizmet sınıflarına ve sözleşmelilere verilmemesi adil değil.


Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.564 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.