logo yeni

Sözleşmeli personele harcırah verilebilirmi?

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3732 yazan kardelen mavi
Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken başka bir ilde 3 günlük görevlendirme neticesinde sürekli görev yolluğu verilirmi? kurum vermiyorum derse ne olabilir

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3750 yazan keremcem
sözleşmeli personele il dışı görevi verilebiliyormuki, hiç duymadım

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3773 yazan nazli

kardelen mavi yazan: Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken başka bir ilde 3 günlük görevlendirme neticesinde sürekli görev yolluğu verilirmi? kurum vermiyorum derse ne olabilir

3 gün görev için sürekli görev harcırahı değil, geçici görev harcırahı ödenmesi gerekir.

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3774 yazan papatya
Sayın MAVİ,

"SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLAR"ın 4 üncü maddesinde "...Görev yeri dışında geçici olarak gönderilenlerin gündelik ve yol giderleri, 6245 sayılı Harcırah Kanunu hükümlerinde saptanan süreyi ve 1 inci derece Devlet Memurlarına ödenen harcırah miktarını açmamak üzere sözleşmelerde belirtilir. Sözleşmeli personele geçici görev yolluğu dışında harcırah ödenemez." denilmiştir.

Buna göre, hizmet sözleşmenizde belirtilen esaslara göre, geçici görevlendirme hallerinde tarafınıza geçici görev harcırahı ödenmesi gerekmektedir. Mesajınızda söz ettiğiniz hususun da geçici görev harcırahı olduğunu düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.349 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.