logo yeni

Belediyelerde sözleşmeli tekniker olabilir miyim ?

Daha
10 ay 2 hafta önce #12801 yazan murat.yılmaz
Meslek Yüksek Okulu Teknikerlik diploması ile Açık Öğretim Fakültesi işletme bölümüne sınavsız dikey geçiş ile lisans tamamlayan ve mezun olan kişi belediyelerde 5393 sayılı belediye kanunun 49. maddesine göre sözleşmeli tekniker olarak çalışabilir mi ? Çalışır ise var sayalım Gelecek kadrodan yararlanır mı ve intibakını lisans öğrenimine göre yaparlar mı ?

Yani bir üst öğrenim mezunu olmam (İşletme Fakültesi işletme) belediyelerde sözleşmeli tekniker olarak çalışmama kanunen engel teşkil eder mi? cevap için şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar ama bana kesin ve doğru bir cevap lazım.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 2 hafta önce #12802 yazan metinc
Senin deyiminle kesin ve doğru cevap veriyorum. Tekniker olarak çalışabilirsin. Bir üst öğrenimin ne olduğunun bir önemi yok.

Daha
10 ay 2 hafta önce #12814 yazan murat.yılmaz
Teşekkür ederim metinc peki bu konu hakkında bir mevzuat yada somut örnek var mı elinizde ?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.506 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.