logo yeni

5393 sayılı kanuna göre Söz. Memur Olma Hakkında

Daha
1 yıl 10 ay önce #10212 yazan alemdar32
Sormak istediğim soru kısaca şu. Meslek lisesi bilg. tekn. ve programlama önlisans yine bilgisayar tekn. ve prog teknikeri ardından açıköğretim fakultesini tamamlayarak işletme mezunu olması durumunda teknikerlik ünvanını kaybedip kaybetmeyeceği başka değişle 5393 sayılı kanunda belirtilen teknik eleman olarak uygun açık iş olması durumunda sözleşmeli eleman olarak başvuru yapıp yapamayacağım konusu. Yani lisans diploması önlisans diplomasını geçersiz kılarak tekniker ünvanının kaybına yol açarmı.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #10213 yazan metinc
Hayır geçersiz kılmaz. Her bitirdiğin okulla ilgli unvana atanabilirsin. Yani iki yıllık tekni yüksekokul arkasındanda tıp fakültesini bitirmeşsen hem doktor hem de tekniker unvanlı kadro yada pozisyonlara atanabilirsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: alemdar32

Daha
1 yıl 10 ay önce #10215 yazan alemdar32
cevap için için teşekkür ederim fakat personel müdürü aksini iddia ediyor. Dayanağınıda müfettişe danıştığını bu şekilde bir sözleşme yapılamayacağı konusunda kesin karar olduğunu alınan son diplomanın geçerli olduğunu öne sürüyorlar.
Kısacası şuan ben Lisans mezunuyum aynı zamanda Önlisans programlarından bilgisayar tekn. ve Programlamayı bitirdim.
Önlisans= Bilgisayar Tekn. ve Programlama Mezuniyet yılı 2006 diploma tarihi
Lisans= İşletme 2009 yılına ait diploma tarihi yani önlisansı daha önce aldım.
Belediyelerdeki sınavsız olarak alınan 4b kadrosuna müracat etmemde herhangi bir engel bulunmamaktadır yani sizin anlatımınıza göre doğru anlamışım değilmi. Peki durum böyleyse personel müdürüne bu konu hakkında yanlış karar aldığını nasıl anlatabilirim. Bununla ilgili bir mevzuat bulunmaktamıdır. Kendisi Ülkemizde son alınan diploma geçerlidir. Ondan önceki alınan diplomalar yok hükmündedir gibi bir düşünceye sahip. Belediyede sınavsız sözleşmeli memur alımı için boş kadro varsa ve iş alımına çıkılırsa teknikerlik kadrosunda kadroma uygun boş yer varsa başvuru yapma hakkım kesin olarak varmı?

Daha
1 yıl 10 ay önce #10216 yazan metinc
3795 sayılı kanun gereğince tekniker unvanı alırsın. Kaldıki bununla ilgili bir mevzuat olmasına gerek yok diploman yeterli zaten. Mevzuat göstermesi gereken personel müdürüdür. Diploma ile kazandığın hakkı kullanamayacağına dair bir mevzuat hükmü göstersin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: alemdar32

Daha
1 yıl 10 ay önce #10217 yazan emircan alim

alemdar32 yazan: cevap için için teşekkür ederim fakat personel müdürü aksini iddia ediyor. Dayanağınıda müfettişe danıştığını bu şekilde bir sözleşme yapılamayacağı konusunda kesin karar olduğunu alınan son diplomanın geçerli olduğunu öne sürüyorlar.
Kısacası şuan ben Lisans mezunuyum aynı zamanda Önlisans programlarından bilgisayar tekn. ve Programlamayı bitirdim.
Önlisans= Bilgisayar Tekn. ve Programlama Mezuniyet yılı 2006 diploma tarihi
Lisans= İşletme 2009 yılına ait diploma tarihi yani önlisansı daha önce aldım.
Belediyelerdeki sınavsız olarak alınan 4b kadrosuna müracat etmemde herhangi bir engel bulunmamaktadır yani sizin anlatımınıza göre doğru anlamışım değilmi. Peki durum böyleyse personel müdürüne bu konu hakkında yanlış karar aldığını nasıl anlatabilirim. Bununla ilgili bir mevzuat bulunmaktamıdır. Kendisi Ülkemizde son alınan diploma geçerlidir. Ondan önceki alınan diplomalar yok hükmündedir gibi bir düşünceye sahip. Belediyede sınavsız sözleşmeli memur alımı için boş kadro varsa ve iş alımına çıkılırsa teknikerlik kadrosunda kadroma uygun boş yer varsa başvuru yapma hakkım kesin olarak varmı?

İlginçmiş ilk defa böyle anlamsız bir şey duydum

Daha
1 yıl 10 ay önce #10218 yazan semazen
Oyalama taktiği

Daha
1 yıl 10 ay önce #10223 yazan zebani
madem öyle bir üst okul btirince diplomaları yırtıp atalım. böyle bir mevzuat olsa bile yargıdan kolaylıkla iptal ettirirsiniz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.363 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.