logo yeni

Şoför unvanından hizmetli kadrosuna atadılar

Daha
3 yıl 2 ay önce #763 yazan iceberg
editör bey,2011 yılında kamuya 4b sözleşmeli destek personel, şoför olarak işe girdim,kadroya geçerken beni ve arkadaşlarımı hizmetli kadrosuna atadılar,halbu ki sözleşmeliden kadroya geçerken şoför unvanı olduğu halde bizi niye hizmetli kadrosuna atadılar,bunun dayanağı nedir,yardımcı olursanız çok seviniriz..acil cevapo bekliyoz...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #766 yazan papatya
6495 sayılı Kanunla bazı sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi kararlaştırılmıştır.

Kadroya geçirilecek sözleşmeli personelin, bulundukları sözleşmeli pozisyonlar itibariyle hangi kadrolara atanacakları, Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca ortak olarak hazırlanan ve 7 Ağustos 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “657 Sayılı Kanunun Geçici 41 inci Maddesinin Uygulanmasına İlişkin Tebliğ” ile belirlenmiştir.

Bu Tebliğde, “Şoför” pozisyonunda olan sözleşmeli personelin, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil “Şoför” kadrosuna atanacağı belirtilmiştir.

Buna göre, sözleşmeli statüde “Şoför” pozisyonunda bulunduysanız ve Yardımcı Hizmetler Sınıfında “Hizmetli” unvanlı bir kadroya atanma konusunda da herhangi bir talebiniz yoksa, Genel İdare Hizmetleri Sınıfında “Şoför” kadrosuna atamanızın yapılması gerektiğini düşünmekteyiz.

Talebiniz olmadan "Şoför" pozisyonundan "Hizmetli" kadrosuna atanmanızın hangi mevzuata dayanılarak yapıldığı konusunda kurumunuzda bilgi talebinde bulunabilir ve yapılan atama işleminin geri alınarak Şoför kadrosuna atamanızın yapılmasını isteyebilirsiniz.

Kurumunuz tarafından işlemin düzeltilmemesi ve verilen cevapta yer alan gerekçelerin sizi ikna etmemesi ya da hakkınızda yapılan işlemin hukuka aykırı olduğunu düşünmeniz halinde, atama işlemine karşı dava açmanız da mümkündür.

Öte yandan, konuyu Kamu Denetçiliği Kurumuna da ileterek, atama işleminin hatalı bulunması halinde, işlemi düzeltilmesi için kurumunuz harekete geçirilebilir.

Tebliğ

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #768 yazan Kül Tigin

iceberg yazan: editör bey,2011 yılında kamuya 4b sözleşmeli destek personel, şoför olarak işe girdim,kadroya geçerken beni ve arkadaşlarımı hizmetli kadrosuna atadılar,halbu ki sözleşmeliden kadroya geçerken şoför unvanı olduğu halde bizi niye hizmetli kadrosuna atadılar,bunun dayanağı nedir,yardımcı olursanız çok seviniriz..acil cevapo bekliyoz...

Benim aklıma gelen bir ihtimal olarak söylüyorum, acaba siz hizmetli pozisyonundaydınız ancak size şoförlük mü yaptırıyorlardı. Bu kadar bariz bir yanlışlığın mantığını anlayamıyorum çünkü. Bunu hangi kurum yaptı merak ettim doğrusu.

Daha
3 yıl 2 ay önce #771 yazan nilüfer
Kadroya geçirdik, millet bayram etsin denilirken, her kuruma keyfi atama yetkisi de mi verilmişti yoksa?

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
3 yıl 2 ay önce #773 yazan NEDVED
EVET, BAZI KURUMLARDA DA HİZMETLİYE BİLGİSAYAR İŞLETMENİ KADROSU VERİLDİ.
ÜNİVERSİTELERE BİR BAKIN GÖRÜRSÜNÜZ.

nilüfer yazan: Kadroya geçirdik, millet bayram etsin denilirken, her kuruma keyfi atama yetkisi de mi verilmişti yoksa?

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Daha
3 yıl 2 ay önce #778 yazan iceberg
arkadaşlar kafayı yemek üzereyim ben işe destek personeli şoför olarak girdim ve benden ehliyet vs gibi evraklar alınmıştı,şimdi de beni hizmetli kadrosuna verdiler,ne yapacağımı bilemiyorum,daha önce üniversitelerde destek personeli şoför olarak işe giripte kadroya geçen var mı? personeldeki elemanlar diğer üniversiteleri falan araştırın demiş,onlarda alınan destek personeli şoförü gih sınıfına geçirmişlerse bizde öyle yaparız dediler,ne yapalım şimdi tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum...

Daha
3 yıl 2 ay önce #779 yazan iceberg
kül tigin arkadaşım ben destek personeli şoför olarak girdim ilan buşekilde verildi zamanında bizde şoför olarak başvurduk ve ona göre belge verdik, şimdi de bu durumdayız

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #780 yazan papatya

iceberg yazan: arkadaşlar kafayı yemek üzereyim ben işe destek personeli şoför olarak girdim ve benden ehliyet vs gibi evraklar alınmıştı,şimdi de beni hizmetli kadrosuna verdiler,ne yapacağımı bilemiyorum,daha önce üniversitelerde destek personeli şoför olarak işe giripte kadroya geçen var mı? personeldeki elemanlar diğer üniversiteleri falan araştırın demiş,onlarda alınan destek personeli şoförü gih sınıfına geçirmişlerse bizde öyle yaparız dediler,ne yapalım şimdi tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum...

Daha önceki mesajda da belirtiğim üzere, verdiğiniz bilgilere göre GİH Şoför kadrosuna atanmanız gerekiyor.

Bu nedenle öncelikle, Kurumunuza başvurada bulunarak, önceki mesaj ekinde yer alan Tebliği de ekleyip, Şoför kadrosuna atanmanız gerektiği halde Hizmetli kadrosuna neden atandığınızı sorup, bu durumun düzeltilmesini isteyin.
Alacağınız cevaba göre konuyu burada yeniden değerlendirip izlenebilecek yol konusunda düşüncelerimizi belirtiriz.
Ancak kurumunuza yapacağınız başvurudan sonra sorunun çözülebileceğini düşünmekteyim. Çünkü ortada ancak sehven yapılmış olabilecek bir işlem olduğu görülmektedir.

Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan papatya.

Daha
3 yıl 2 ay önce #784 yazan iceberg
papatya..
kaç defa gidip personelde çalışan elemanlara anlattıysamda anlamadılar,bunlar bizi ekli cetveller var tebliğde, onlar bizi II sayılı cetvele göre atadılar,destek personeli olarak, halbuki biz destek personeli şoför olarak işe başladık ve ona göre ilan verildi,bizim personel direkt cetvel II ye göre işlem yaptı,ama cetvel I de sözleşmeli şoför yazıyo ve onun karşısında da kadrolu şoför yazıyo bunu anlatamadık bir türlü

Daha
3 yıl 2 ay önce #788 yazan birgul
Kuruma yazılı müracaat edin sonra haklarınız kaybolmasın. Atamazlarsa da dava açın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.467 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.