logo yeni

× Burada sendikal hak ve örgütlenmeler ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

bugünkü KPDK dan ne çıkar?

Daha
2 yıl 8 ay önce #6773 yazan keremcem
Evet bugünkü KPDK (kamu personeli danışma kurulu) dan ne çıkar? gerçekten bu toplantılardan beklentisi olan varmı? hiç sanmıyorum. en azından benim için bu toplantıdanda geçen yılki kasım ayında yapılan toplantıda olduğu gibi somut brşey çıkacağını sanmıyorum.
toplanıp toplanıp dağılıyorlar.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6777 yazan semazen
katılıyorum sana bu toplantılar anlamını yitirmiş gibi görünüyor. benimde bir umudum yok bundan

Daha
2 yıl 8 ay önce #6781 yazan uzmanselim
Bilindiği üzre kamuda araştırmacı kadrosunda çalışanlara kısmı bir iyileştirme yapılmıştı. Ancak bu kısmi iyileştirmenin başarısını türk sağlık sen ile sağlık sen genel başkanları öve öve bitirememişler derhal bunu basınla paylaşılardı.Aynen müsamere çocukları gibi bir birlerine nisbet edercesine yani horoz döğüşü yaparak ayrı ayrı bu bizim başarımızdır demişlerdi. Neyse biz gelelim konumuza araştırmacıların maaşları daha önce ne görev yaparsa yapsın şube müdür yardımcılığının ek ödemesinden faydalanır hükmü getirilmişti. Bu hüküm getirilmeden önce araştırmacılarla aynı ek ödeme alan uzmanlar unutularak faydalandırlmamıştı. Bu mağduruyetin giderilmesi için ismi lazım değil yetkili sendikanın toplu görüşme sekreteryasından sorunlu başakanıyla bir gurup uzman giderek konuyu dile getirmişler.Cevaben kendilerine KPDK toplantısı öncesi uzmanların durumlarıyla ilgili olarak bilgilendirme talep edilmiş daha önce böyle bir konuyu bilmediklerini ve bu konun iletilmediğini söylemişler. Uzmanların durumlarını özetleyen bilgi geldiği takdirde takipçisi olacaklarını ifade etmişler. Esas filim bundan sonra kopuyor. Mağdur edilen uzmanlar adına bir kişi yetkili sendikanın sorunlu başkanını KPDK toplantısı öncesinde aradığında efendim bizim size ilettiğimiz konu çervesinde yapılacak olan toplantıda durumun düzeltilmesi konusunda gayretleriniz bekliyoruz denmiş.Cevaben kardeşim tek derdimiz sizmisiniz bize akşama kadar binlerce talep geliyor denerek ters yüz edilmiştir. Çok şükür kamu çalışanlarının böyle dün dediğini bu gün inkar eden donanımlı tüm konulara vakıf temsilcileri var.Tek dertleri kamu çalışanlarının maaş ve özlük haklarına odaklanmış böylesine duyarlı sendika başkanları var.Böyle memur temsilcileri olduğu takdirde memurların sırtı yere gelmez .Peki siz nedersiniz?
toplu görüşme sekreteryası

Daha
2 yıl 8 ay önce #6786 yazan mtuncer_06
bence üstü kapalı konuşuyum bir dahaki seçime milletvekilliği çıkar.bence net

Daha
2 yıl 8 ay önce #6794 yazan scandisk
bu kpdk toplantılarını her ay yapılması lazımki üzerinde anlaşılan konulara ne oldu takip edilebilsin. yoksa 6 -7 ayda bir reformların ne olduğundan kimsenin bilgisi olmuyor.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6803 yazan feylesof
Okuduğumuz kadarıyla arkadaşların dediği gibi hiçbir şey çıkmamış.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.369 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.