logo yeni

× Burada sendikal hak ve örgütlenmeler ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Haftada bir gün sendika izni

Daha
3 yıl 2 ay önce #1150 yazan emircan alim
İyi günler forum sakinleri...Haftada bir gün izin kullanan bazı sendikacı arkadaşlar var biliyorsunuz bende haftada birgün izin için sendikada hangi görevlerde olmam gerekir. mesela şube kurul üyeliği izin için yeterlimidir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1151 yazan nilüfer
Sendikalarda görev yapan bazı kamu görevlilerinin kullandığı izinlerden bazıları şöyle:
-Sendika veya konfederasyon yönetim kurulu üyeleri, sendika şube yönetim kurulu üyeleri yazılı talepte bulunmaları halinde bu görevleri süresince aylıksız izine ayrılırlar. Aylıksız izin talebinde bulunmayan yönetim kurulu üyeleri haftada bir gün kurumlarından izinli sayılırlar.
-Sendika şubesi bulunmayan İllerde üye sayısı 100 ve daha fazla olan sendikanın il temsilcisi haftada dört saat izinli sayılır.
-Sendika şubesi bulunmayan İlçelerde üye sayısı 50 ve daha fazla olan sendikanın ilçe temsilcisi haftada dört saat izinli sayılır.
-İşyeri sendika temsilcileri, işyerinde temsilcilik görevini haftada 4 saat yerine getirebilirler ve bu süre içerisinde izinli sayılırlar.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1168 yazan emircan alim

nilüfer yazan: Sendikalarda görev yapan bazı kamu görevlilerinin kullandığı izinlerden bazıları şöyle:
-Sendika veya konfederasyon yönetim kurulu üyeleri, sendika şube yönetim kurulu üyeleri yazılı talepte bulunmaları halinde bu görevleri süresince aylıksız izine ayrılırlar. Aylıksız izin talebinde bulunmayan yönetim kurulu üyeleri haftada bir gün kurumlarından izinli sayılırlar.
-Sendika şubesi bulunmayan İllerde üye sayısı 100 ve daha fazla olan sendikanın il temsilcisi haftada dört saat izinli sayılır.
-Sendika şubesi bulunmayan İlçelerde üye sayısı 50 ve daha fazla olan sendikanın ilçe temsilcisi haftada dört saat izinli sayılır.
-İşyeri sendika temsilcileri, işyerinde temsilcilik görevini haftada 4 saat yerine getirebilirler ve bu süre içerisinde izinli sayılırlar.

Yani anladığım kadarıyla şube yönetim kurulu üyelerinin haftada bir gün izni var öyle değilmi nilüfer hanım?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1183 yazan Çalkarakuş
doğrudur. Şube yönetim kurulu üyeleri haftada bir gün resmi izinli sayılırlar.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1221 yazan scandisk
Birde extra geziler filan var galiba

Daha
3 yıl 2 ay önce #1546 yazan salih kanat
walla bizim arkadaşlar hafta sonu gezilere gidiyorlar benide çağırdılar ama uygun bir şey olursa bende gidecem

Daha
3 yıl 2 ay önce #1547 yazan murtaza
Sendikalarda görev almak güzel iş anlaşılan.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1587 yazan BAYUKALA
Sendikacılık yaparsanız güzel.Haftada bir gün insanların sorunları için uğraşırsanız,sorunlarını gidermek için gerekli teşebbüslerde bulunursanız,vicdanen de rahat olursunuz.Ha;çok yorucu,çok stresli kabul ama bu yola çıkarken bunları göze alarak çıkıldığı için sorun değil.Ben kendi adıma sendikada görevli olmaktan çok mutluyum.Ben sendikacılık yapıyorum.Ama burada Yalaka_Sen'in İl Başkanı da sendikacılık yaptığını söylüyor,ancak insanlara memur neden zam istiyor,altlarında arabaları var,evleri var karı koca çalışıyor,zam istemeye utanmıyormusunuz diyen adam da sendikacılık yaptığını söylüyor.Üstüne üstelik bu Yalaka-Sen yetkili sendika,Adamların il başkanı bunu söylüyor.Büyükleri masada memuru satıyor.İnsanlar da bu adamlar yetki veriyor gidip bu Yalaka-Sen'e üye oluyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Mado4646

Daha
3 yıl 2 ay önce #1592 yazan nazli
Her alanda olduğu gibi, sendikacılık faaliyetlerinde de işini layıkıyla yapanlar olduğu gibi, tek gayesi menfaat olan kişiler de yok değil.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: BAYUKALA, Fatihsolmaz

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.358 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.