logo yeni

Unvan tanımı için değişiklik talebi

Daha
5 ay 5 gün önce #14136 yazan Kudret
Merhaba, Sağlık Fizikçisi Kadrosu için PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVELde tanım ''Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak.'' şeklinde ifade edilmektedir. Oysa Sağlık Fizikçisi unvanını alabilmek için kendimi örnek göstermem gerekirse Fizik Mühendisi olarak bunun üzerine Radyoterapi Fiziği programında yüksek lisans yapma zorunluluğu vardır. Bu şarlar yerine getirilmeden Sağlık Fizikçisi unvanı alamazsınız. Yapılan yukarıda ki tanımın değiştirlmesi için yani bu tanıma yüksek lisans yapma şartının eklenmesi için nereye başvurmak gerekmektedir?
Bu konuyla ilgili aydınlatıcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 5 gün önce #14138 yazan birgul
Şu aşamada başvuru şartlarını değiştireceklerini sanmam. Ama yine de ÖSYM ve bu unvanda personel alacak kurumlara dilekçeyle başvurup şartın değiştirilmesini veya şartın yükseklisans mezunlarını kapsayıp kapsamadığı sorulabilir. Bu arada da başvuru yapıp, yerleştirilmeniz halinde atanmama veya red cevabı alma durumunda da konuyu yargıya taşımak mümkün olabilir diye düşünüyorum.

Daha
5 ay 5 gün önce #14139 yazan metinc

Kudret yazan: Merhaba, Sağlık Fizikçisi Kadrosu için PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVELde tanım ''Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak.'' şeklinde ifade edilmektedir. Oysa Sağlık Fizikçisi unvanını alabilmek için kendimi örnek göstermem gerekirse Fizik Mühendisi olarak bunun üzerine Radyoterapi Fiziği programında yüksek lisans yapma zorunluluğu vardır. Bu şarlar yerine getirilmeden Sağlık Fizikçisi unvanı alamazsınız. Yapılan yukarıda ki tanımın değiştirlmesi için yani bu tanıma yüksek lisans yapma şartının eklenmesi için nereye başvurmak gerekmektedir?
Bu konuyla ilgili aydınlatıcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim.

Bu tanım nerede yapılmıştır? Aşağıdaki habere bakarsan sağlık fizikçisi için aranan şartları görebilirsin.
http://memurunyeri.com/kpss/kpss-haberleri/13162-odyolog-perfuzyonist-saglik-fizikcisi-dil-ve-konusma-terapisti-pozisyonlarina-atanmak-isteyenlere-duyuru.html

Daha
5 ay 5 gün önce #14142 yazan Kudret
Sanırım yanlış ifade ettim kendimi. ben şuan memurum atama açısından bir problem yok fakat maaşlar düzenlenirken 4 yıllık mezunmuş gb üdemeler yapılıyor. Oysa ben hem mühendisim hemde yükseklisans zorunluluğu olan bir alana sanki bu bölümün eğitimini veren bir yer varmışta ordan mezun olup atanmısız gb bir değerlendirme var. kısacası Sağlık
fizikçisi tanımında problem var. Bende bazı taleplerde bulunmadan önce bunun ilk basamak olarak düzeltilmesini istiyorum. O sebeptendir bu tanımlamayı nasıl değiştirirm sorusunu sormam.

Daha
5 ay 5 gün önce #14146 yazan Kudret
http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/duyuru/kpss-tercih-kilavuzlarindaki-dil-ve-konusma-terapisti-perfuzyonist-saglik-fizikcisi-ve-odyolog-kadrolarina-iliskin-duyuru
tanım burda metin bey problem bu deil.

Daha
5 ay 5 gün önce #14148 yazan metinc
Ödemelerin değiştirilmesi için Maliye Bakanlığına başvurabilirsiniz. Ancak bu işler dilekçe ile olacak konular değil. Sağlık fizikçileri olarak örgütlenip konuyu meclise taşıyarak mağduriyetinizi anlatmaya çalışabilirsinniz.

Daha
4 ay 3 hafta önce #14198 yazan demircan
Biz örgütlendikte ne oldu. 2 yıldır sayın vekillere derdimizi anlatamadık!

Sayfa oluşturma zamanı: 0.387 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.