logo yeni

Vhki şoförlük yapabilirmi

Daha
3 yıl 2 ay önce #1277 yazan semazen
Veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosunda çalışan kişi hasta taşıma ambulansında şoförlük yapabilirmi, yaparsa ek ödeme alabilirmi, ne dersiniz.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1280 yazan murtaza
Yapamaz gibi geliyor bana.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1311 yazan fehimsegem
Görevlendirme ile yapabilir ve 112 döner sermayesinden ek ödeme alır.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1314 yazan semazen
Hadi bakalım iki farklı görüş çıktı. Doğrusu hangisidir?

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #1330 yazan papatya
Sayın SEMAZEN,

Memurların niteliklerine uygun olarak atanmış oldukları kadrolarda çalıştırılmaları esas olmakla birlikte, genellikle yönetici kademelerindeki kadroların vekaleten ya da geçici görevle gördürülmesi de mümkün olabilmektedir. Ancak bu tür görevlendirmelerde de ilgili memur ile görevlendirme yapılan kadro nitelikleri arasında uygunluk aranması gerekmektedir.

Şoför kadrosu ile VHKİ kadrosuna atanmada aranan niteliklerin birbirinden farklı olması ve her ikisinin de özel nitelikler gerektirmesi nedeniyle, VHKİ kadrosunda görev yapan personelin ambulans şoförü olarak çalıştırılması uygun düşmeyecektir.

Benzer bir olayda, teknisyen kadrosundaki bir personelin ambulans şoförü olarak çalıştırıldığı bir dönemde meydana gelen kazada ilgili personelin ölümü üzerine açılan davada, görevlendirmeyi yapan kurumun ağır hizmet kusuru işlediğine karar verilerek, maddi ve manevi tazminata mahkum edilmiştir.

Örnek Karar

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan papatya.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1333 yazan Fatihsolmaz

papatya yazan: Sayın SEMAZEN,

Memurların niteliklerine uygun olarak atanmış oldukları kadrolarda çalıştırılmaları esas olmakla birlikte, genellikle yönetici kademelerindeki kadroların vekaleten ya da geçici görevle gördürülmesi de mümkün olabilmektedir. Ancak bu tür görevlendirmelerde de ilgili memur ile görevlendirme yapılan kadro nitelikleri arasında uygunluk aranması gerekmektedir.

Şoför kadrosu ile VHKİ kadrosuna atanmada aranan niteliklerin birbirinden farklı olması ve her ikisinin de özel nitelikler gerektirmesi nedeniyle, VHKİ kadrosunda görev yapan personelin ambulans şoförü olarak çalıştırılması uygun düşmeyecektir.

Benzer bir olayda, teknisyen kadrosundaki bir personelin ambulans şoförü olarak çalıştırıldığı bir dönemde meydana gelen kazada ilgili personelin ölümü üzerine açılan davada, görevlendirmeyi yapan kurumun ağır hizmet kusuru işlediğine karar verilerek, maddi ve manevi tazminata mahkum edilmiştir.

Örnek Karar

En mantıklı açıklama geldi.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1337 yazan mahsuni
Ben kadrom olmadığı halde bazen imamlık yapıyorum.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1341 yazan metinc

mahsuni yazan: Ben kadrom olmadığı halde bazen imamlık yapıyorum.

Evet senin imamlık yaparken kaza yapma ihtimalin yok ama onun var. Allah korusun bir vatandaşa çarpsa alır başına belayı.

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3761 yazan Karamanlı
Evet yapar... Ben Ankara 112 de görevliyim.. VHKİ BİR ARKADAŞ VALİLİK OLURU İLE AMBULANS SÜRÜCÜLÜĞÜ YAPIYOR...

Daha
3 yıl 2 hafta önce #3763 yazan QIRIX
yaptıramazlar. ayrıca o arkadaş hakkını aramasını bilbiyorsa biz ne yapalım.

papatyanın dedği gibi istemedikçe asla yaptırılamaz. idare mahkemelrinin kapısı açık. buyrun burdan yakın.

Karamanlı yazan: Evet yapar... Ben Ankara 112 de görevliyim.. VHKİ BİR ARKADAŞ VALİLİK OLURU İLE AMBULANS SÜRÜCÜLÜĞÜ YAPIYOR...

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)

Sayfa oluşturma zamanı: 0.422 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.