logo yeni

Eş durumundan atama

Daha
1 yıl 1 ay önce #12081 yazan eray1965
ben Tsk de astsubay olarak çalışmaktayım eşim 657 ye tabi 4b li olarak atandı eş durumundan atama için zorunlu hizmet süresinin dolması mı gerekiyor?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 ay önce #12083 yazan mithat
4/B lilerde zorunlu çalışma süresi yok diye biliyorum

Daha
1 yıl 1 ay önce #12084 yazan eray1965
kesin bir bilgi lazım ya çok önemli benim için de

Daha
1 yıl 1 ay önce #12085 yazan papatya

eray1965 yazan: ben Tsk de astsubay olarak çalışmaktayım eşim 657 ye tabi 4b li olarak atandı eş durumundan atama için zorunlu hizmet süresinin dolması mı gerekiyor?

Sayın ERAY1965,
4/B Sözleşmeli personelin eş durumu nedeniyle kurumu içerisinde yer değiştirebilmesi için;
-Pozisyonunun vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması,
-Geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması
-Kamu personeli olan eşinin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması
gerekir.
Buna göre, askeri personel olmanız nedeniyle; eşinizin çalıştığı kurumun sizin bulunduğunuz yerde birimi varsa ve o birimde unvanına göre boş bir pozisyon olması kaydıyla, şimdiki görev yerinde en az bir yıl fiilen çalışmışsa eş durumundan ataması yapılabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 1 ay önce #12087 yazan eray1965

papatya yazan:

eray1965 yazan: ben Tsk de astsubay olarak çalışmaktayım eşim 657 ye tabi 4b li olarak atandı eş durumundan atama için zorunlu hizmet süresinin dolması mı gerekiyor?

Sayın ERAY1965,
4/B Sözleşmeli personelin eş durumu nedeniyle kurumu içerisinde yer değiştirebilmesi için;
-Pozisyonunun vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması,
-Geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması
-Kamu personeli olan eşinin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması
gerekir.
Buna göre, askeri personel olmanız nedeniyle; eşinizin çalıştığı kurumun sizin bulunduğunuz yerde birimi varsa ve o birimde unvanına göre boş bir pozisyon olması kaydıyla, şimdiki görev yerinde en az bir yıl fiilen çalışmışsa eş durumundan ataması yapılabilir.

1 yılı doldurdamadan atama olmuyor yani hiç bir şekilde

Daha
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #12089 yazan papatya
Sayın ERAY1965,
Mevzuatta düzenleme bu şekilde. Başka şekilde yollarla belki konuya çözüm yolu bulunuyor olabilir. Ancak bu konuda bilgim olmadığını söyleyebilirim.
Sözleşmeli 4/ B personelin çalışma ve izinlerine ilişkin usul ve esaslara bakmanızı öneririm. USUL VE ESASLAR

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan papatya.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.481 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.