logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

mesai saatleri

Daha
2 yıl 2 ay önce #8967 yazan antalya
belediyeye bağlı özel eğitim okulunda eğitmen kadrosunda devlet memuruyum.Okul merkeze uzak olduğu için sabah ve akşam 1 saatten fazla servisle yol kullanıyoruz.mesai saat 8.00 de başlıyor ve öğlen aramız yok akşam mesai çıkışımız saat kaçta olmalı...bu konuda net bir düzenleme var mı????

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 2 ay önce #8968 yazan feylesof
Milli eğitim bakanlığı özel eğitim kurumları yönetmeliğinde çalışma saatleri ile ilgilli hüküm şöyledir:
Özel eğitim okulunun özel eğitim ve rehabilitasyon biriminde ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, 08.00 ile 19.00 saatleri arasında eğitim yapılır.
Ayrıca bir de şu hüküm vardır:
Eğitim personeli bir günde 8 saatten fazla derse giremez.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
2 yıl 2 ay önce #8969 yazan antalya
ben derse girmiyorum G:İ:H. sınıfında memurum ve arge departmanında çalışıyorum öğlen arası vermediğimiz için mesaimiz saat kaçta biter onu öğrenmek istiyorum.

Daha
2 yıl 2 ay önce - 2 yıl 2 ay önce #8971 yazan kawastr
Kardeşim muhalefet olsun diye yazmıyorum. Ama diyelim ki bu konuda 1 saatlik bir mağduriyetin var. İş yerinden 1 saat erken çıksan evine nasıl geri döneceksin. Evine gitmek için belki 1 belki 2 vasıta kullanacaksın. O kazanmak istediğin zamandan fazlasını kaybedeceksin. Cebinden paranda çıkacak. Ya da servisin kalktığı saati mecburen bekleyeceksin.
Lafın kısası yönetimlerde "Ya bu deveyi güdersin. Ya bu diyardan gidersin." zihniyeti hakim olduğu için bence susmak senin için daha hayırlıdır diye düşünüyorum benim naçizane fikrim... Saygılar!

16:90 - Şüphesiz ki Allah, size adaleti, iyilik yapmayı ve yakınlara bakmayı emreder; hayasızlıktan, fenalıktan ve azgınlıktan nehyeder. Öğüt almanız için size böyle öğüt verir.
Son Düzenleme: 2 yıl 2 ay önce yazan kawastr.

Daha
2 yıl 2 ay önce #8975 yazan feylesof
eğitmen kadrosunda olduğunu yazmışsın. Memur kadrosunda isen onlar için mesai saatleri günde 8 haftada 40 saattir. bunun dışında bir düzenleme olduğunu duymadım.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
2 yıl 2 ay önce #8979 yazan nazli

antalya yazan: ben derse girmiyorum G:İ:H. sınıfında memurum ve arge departmanında çalışıyorum öğlen arası vermediğimiz için mesaimiz saat kaçta biter onu öğrenmek istiyorum.

Konuyu Kanun hükümlerine göre değerlendirmek gerekir.

657 sayılı Devlet memurları Kanununda çalışma saatleriyle ilgili düzenlemelerde şu hükümler de yer almaktadır:

**Memurların haftalık çalışma süresi genel olarak 40 saattir.
**Ancak özel kanunlarla yahut bu kanuna veya özel kanunlara dayanılarak çıkarılacak tüzük ve yönetmeliklerle, kurumların ve hizmetlerin özellikleri dikkate alınmak suretiyle farklı çalışma süreleri tespit olunabilir.
**Günlük çalışmanın başlama ve bitme saatleri ile öğle dinlenme süresi, bölgelerin ve hizmetin özelliklerine göre merkezde Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca, illerde valiler tarafından tesbit olunur.
**Memurların yürüttükleri hizmetin özelliklerine göre, çalışma saat ve süreleri ile görev yerlerine bağlı olmaksızın çalışabilmeleri mümkündür. Bu hususa ilişkin usûl ve esaslar, Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenir.

Bu hükümlere göre, ayrı bir düzenleme yapılmadığı sürece öğlen yemek arası verilmesi gerekir ve günlük 8 saat çalışılması gerekir.

Daha
2 yıl 3 hafta önce #9606 yazan slmznilüfer
benim bildiğim günde 8 saatten haftada 40 saat

Daha
9 ay 3 hafta önce #12916 yazan cemo
Mrb. Nazlı hanım kurum müdürleri yahut il müdürlerinin mesai bağımsızlıkları söz konusu mu?(zaman zorunlulukları var mı ?) Onlarda bizim gibi 8/5 mi?

Daha
9 ay 3 hafta önce #12918 yazan metinc
Mesai saatleri tüm memurlar ve yöneticiler için geçerlidir. Bu bir zorunluluk değil haktır. Ancak yönetici konumunda olanlar fazla çalışma yapılması durumunda kendi memurlarının başında olurlar ve ücret almazlar.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.