logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Memur arıcılık yapıp ürettiği balı satabilirmi

Daha
3 yıl 2 ay önce #629 yazan kemal cebi
Enişteden 2 kovan veriyim sende kendi balını üret teklifi geldi. Ben çok anlamayorum bu işden ama bu balı satsam 657 ye göre suçmudur

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #683 yazan turanaga
Kara kovan mı?

Bizim amir yıllardır bal üretimiyle uğraşıyor. Balları getirip kurumda satıyor. Kurumdan biri şikayet etmişti de soruşturmada, suç sayılmaz denmişti. Ticari faaliyet değilmiş.

Daha
3 yıl 2 ay önce #707 yazan Fatihsolmaz
Bizim müdürde yapıyor, ekstradan hayvancılıkta yapıyor, ticari bir belgesi yok. Herkes biliyor, kimse şikayette etmedi, yapıyor birşeyler, işi rast gitsin ne diyek.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Daha
3 yıl 2 ay önce #715 yazan kemal cebi
Teşekkür ederim

Daha
3 yıl 2 ay önce #1830 yazan salih kanat
Üretmediği balı satan arkadaşlar var. Dairede başka yerden aldığı balları satan arkadaşlar ama ticaret yasak değilmi?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1843 yazan papatya
Devlet memurlarının "Ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağı", Memurların Türk Ticaret Kanununa göre (Tacir) veya (Esnaf) sayılmalarını gerektirecek bir faaliyette bulunması, ticaret ve sanayi müesseselerinde görev alması, ticari mümessile sınırlandırılmıştır.

Bu çerçevede, işletme ya da üretim tesisi sayılmayacak nitelikte bal üreten ve bunu esnaf ya da tacir olmayı gerektirmeyecek şekilde satan memurun, ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.416 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.