logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

geçici görevlendirmenin kanuni dayanağı nedir?

Daha
2 yıl 4 ay önce #8476 yazan demircan
merhaba arkadaşlar kurumun bizi geçici görevlendirme ile başka bir yere göndermesinin 657 deki kanuni dayanğı nedir.Yardım bekliyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #8480 yazan Kül Tigin
Sayın demircan
Geçici görevlendirme derken kurum çi yapılan görevlendirmeyi mi kurumlararası yapılan geçici görevlendirmeyi mi kast ediyorsunuz?

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 4 ay önce #8482 yazan demircan

Kül Tigin yazan: Sayın demircan
Geçici görevlendirme derken kurum çi yapılan görevlendirmeyi mi kurumlararası yapılan geçici görevlendirmeyi mi kast ediyorsunuz?

pardon doğru tabi ben kurum içinde bir başka ideki görevlendirmeyi kastediyorum. teşekkürler

Daha
2 yıl 4 ay önce #8483 yazan Kül Tigin

demircan yazan:

Kül Tigin yazan: Sayın demircan

pardon doğru tabi ben kurum içinde bir başka ideki görevlendirmeyi kastediyorum. teşekkürler

Sayın demircan
657 sayılı Kanunda kurum içi geçici görevlendirme düzenlenmemiştir. Ancak kurum içi geçici görevlendirme yapılmasına engel bir düzenlemede bulunmadığından kamu yararı ve hizmet gerekleri maksadıyla geçici görevlendirme yapılabilmektedir. Konu hakkında daha fazla ayrıntıya aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sormak istediğiniz hususları buraya yazabilirsiniz.
Kurum içi ve kurumlararası geçici görevlendirme

Daha
2 yıl 4 ay önce #8492 yazan demircan
sayın kül tigin bu konuyla ilgili mahkeme kararı örneği varmıdır mailime atabilirmisiniz?

Daha
2 yıl 4 ay önce #8493 yazan Kül Tigin

demircan yazan: sayın kül tigin bu konuyla ilgili mahkeme kararı örneği varmıdır mailime atabilirmisiniz?

sayın demircan
Burası bilgi amaçlı bir forum olduğundan dolayı mail adresine bilgi göndermek gibi bir durumumuz söz konusu olamaz. Ancak istediğiniz örnek karar aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.
http://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/7205-gecici-gorevlendirmeye-iliskin-ornek-bir-mahkeme-karari.html

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: demircan

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8499 yazan demircan
karar güzel anlatmış neyin ne olduğunu yardımınız için teşekkürler
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan demircan.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.365 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.