logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Kadro Tahsisi Hakkında

Daha
2 yıl 6 ay önce #7674 yazan dialup
Arkadaşlar önlisans mezunu olarak 14/01/2013 te memuriyete başlandım. Şuan kadro derecem: 10 emekli müktesep derece kademem: 10/3 maaş müktesep derece kademem: 10/3 haziran 2014 te lisans mezunu oluyorum. İntibak yaptırdığımda 2 kademe alacağım ve 9/2 olacağım.

Benim öğrenmek istediğim nokta şurası bakanlık kadro derecem 10 olduğu için intibak yaptırdığımda hemen 7'lik kadroya başvurabilir miyim ?
Kadro derece görevde yükselme ve ünvan değişikliği için kullanıldığı için amacım 7'lik kadroya sahip olmak bunun için ne yapmalıyım?

Teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #7677 yazan nazli
İntibak yapıldıktan sonra ulaşmış olacağınız derecenin 3 derece üstüne kadar olan derecelerdeki kadrolara atanabilirsiniz. Bunun için başvuru yapmanıza gerek yoktur. Kurumlar kadro durumlarına göre bu yola başvurabilmektedirler. Ayrıca, bu şekilde yapılan atamaların memura hiçbir yararı yoktur. memur kazanılmış hak aylık dercesine göre maaşını almaya devam eder ve ilerlemesini o derece üzerinden yapmayı sürdürür.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Daha
2 yıl 6 ay önce #7680 yazan metinc
lisans mezunu olduğun zaman 6 ıncı dereceye kadar bir kadroya atanabilirsin. Lisans mezunları 9 uncu dereceden başladıkları için 3 üst dereceye atanma imkanın vardır ama nazlı hanımında dediği gibi bunun sana maaş olarak bir faydası olmaz şu aşamada. Yine maaşını 9 dan alırsın. Bazı kurumlar her sene kadro değişikliği ile uğraşmamak için zaten memuru atanabileceği üst dereceye atıyorlar. bazı kurumlarda ise boş kadro durumuna göre atama yapılıyor.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7682 yazan dialup
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler.
Ünvan değişiklği sınavında kadro derecenin -+3 kullanılıyor Benim kadro derecem 10 yani 7-13 arasındaki kadrolara başvurabilirim.
İntibak yaptığımda hem maaş hemde emekli müktesep kadro derecem 9/2 si olacak fakat kadro derecem aynı kalacak yani 10

Benim amacım 7'lik kadro tahsis edilerek ya ünvan değişikliği sınavında 4-10 arasındaki kadrolara başvurmak istiyorum. Yada konuyu ben yanlış biliyorumdur emin değilim.

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler

Daha
2 yıl 6 ay önce #7684 yazan metinc
Tam olarak söylemek istediğiniz anlamadım ama ş şunu söyleyebilirim, atanabileceğiniz kadro derecesi kazanılmış hak aylığına göre belirlenir yoksa hangi dereceli kadroda çalıştığınıza göre değil. Dolayısıyla örnek olarak 5 inci dereceye bir kadroya atanmak istiyorsan ve su an kazanılmış hak aylığın 9/2 ise iki yıl daha kademe ilerlemesi ile 8/1 e gelmen lazım.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7685 yazan dialup
Hocam ünvan değişikliği sınavlarında kazanılmış hak aylığı üzerinden değil kadro derece üzerinden artı eksi 3 kadrolara başvuruluyor emekli ve kazanılmış hak aylığı sabit kalıyor.
Ben diyorumki şuan 10/3 üm fakat kadro derecem 10 lisans bitirip intibak yaptırdığımda 9/2 olacağım eylül ayında görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavında bakanlık kadro derecem 10 olduğu için artı eksi 3 ile 7-13 arası kadrolara başvurabilirim.
Fakat bana 7 lik kadro tahsis edilirse 4-10 arası kadrolara başvurcam ve benim için daha avantajlı.
Ankara MEM de VHKİ yim bu arada

Daha
2 yıl 6 ay önce #7689 yazan papatya
Sayın DIALUP,
İlk 4 dereceli kadrolara atanma durumunda olmayanların, 5-15 dereceler arasındaki her türlü ataması kazanılmış hak aylık dereceleri esas alınarak yapılır.
3 dereceye kadar üst kadrolara atama yapılabileceği gibi, memurun kabul etmesi durumunda 3 alt dereceye kadar olan kadrolara da atama yapılması mümkündür.
9 uncu derece kazanılmış hak aylığında olmanız durumunda, görevde yükselme ya da başka türlü bir görev değişikliğinde en fazla 6 ncı dereceli kadroya atanmanız söz konusu olabilir. Bu durumda da aylığınızı 9 uncu derecenin ilgili kademesinden almaya devam edersiniz.
Lisans mezunu personelin 4 üncü dereceli kadroya atanması için ise en az 8 yıl hizmetinin bulunması gerekmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 6 ay önce #7690 yazan dialup
Sayın editörüm cevabınız için teşekkür ederim.

Milli eğitim bakanlığı ünvan değişikliği sınavında örneğin;
3.derece kadroya 30 adet
5. derece kadroya 20 adet
7 derece kadroya 2 adet
tekniker kadroları oluşturmuş. Ünvan değişikliği sınavında başarılı olanlar mevcut kadro derecelerine göre artı eksi 3 e göre başvuru yapabilirler. Benim bakanlığa atanma kadro derecem 10 zaten önlisans mezunu olarak kazanılmış hak aylığım 10/2 olarak başladım.
Şimdi eylül ayında yapılacak ünvan değişikliği sınavında Ankadara da yukarıda verdiğim örneğe benzer bir durum olursa benim kadro derecem 10 olduğu için sadece 7lik derece kadroya yani 2 adet teknikerliğe başvurabiliyorum. Fakat kadro derecem 7 olsaydı +-3 ten dolayı 5. derece 20 adet olan teknikerliğede başvurabilirim.
Son olarak diyorumki ünvan değişikliği sınavından önce intibak yaptıracağım lisans mezunu olarak 9/2 si olacağım müracaat etmem halinde bana 7lik kadro tahsis ederler mi bunun için ne yapmam gerekir. Eğer verirlerse yukarıda anlattım gibi adeti muhtemel yüksek olacak teknikerliklere başvurabilirmiyim. Bana yol gösterirseniz sevinirim

Teşekkürler.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7692 yazan papatya
Sayın DIALUP,
Yine belirtmek isterim ki, hakkınızda yapılacak atama işlemlerinde kadro dereceniz değil, kazanılmış hak aylık dereceniz esas alınır.
Belirttiğiniz durumda ise, kazanılmış hak aylık dereceniz 9 olduğu sürece (bu derecedeki kademe önemli değil);
*Lisans mezunu olarak hizmetiniz en az 8 yıl değilse 3 üncü derece kadroya atanamazsınız.
**5 inci derece kadroya atanamazsınız. (Bu dereceye atanabilmeniz için, kazanılmış hak aylığınızın 8 inci derecenin herhangi bir kademesinde olması gerekir)
**7 nci derece kadroya atanabilirsiniz.

Bunların dışında, hakkınızda nasıl bir işlem yapılırsa yapılsın 3 ve 5 inci derece kadroya atanamazsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 6 ay önce #7693 yazan dialup
Cevabınız için teşekkür ederim.
Büyük bir bilgi kirliliği var ortada yani beni yanlış bilgilendirdiler münhal kadrolara atanmak için bakanlık kadro derecenin -+3 kullanılacağı söylediler.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.379 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.