logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

aday memurluk ile ilgili sorular?

Daha
2 yıl 6 ay önce #7640 yazan thinktwice
14.08.2013 tarihinde memur olarak işe başlamış bulunuyorum, 04.11.2013 tarihinde askerlik hizmeti nedeni ile aylıksız izine ayrıldım ve 23.05.2014 tarihi itibari ile tekrar işe başlamış bulunuyorum.
1-)Askerlik intibakının adaylık kalktıktan sonra yapılacağını söylediler, bu doğru mu?
2-)Ağustos ayında aday memur eğitimi olacağı söylendi, ben bu eğitime katılırsam kurumum benim adaylığımı kaldırıp asalet tasdiki yapabilir mi? Süre olarak 1 seneyi doldurmuş oluyor muyum, yoksa askerlik nedeni ile askerde bulunduğum 6 ay aday memurluktan sayılmayacak mı?
3-)14.08.2104 tarihi itabari ile kademe ilerlemesi alacakmıyım? Yıllık izin hakkına sahip olacak mıyım? (Askerlik bu durumu etkileyecek mi?)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #7642 yazan papatya
Sayın THINKTWICE,
Askerlik sürenizin 6 ay olması durumunda, bu sürenin dışında kalan aylıksız izin süreniz memuriyette değerlendirilmeyecektir.
657 sayılı Kanuna göre, aday memurlara, asaletleri tasdik edilinceye kadar kademe ilerlemesi uygulanmaz. Asaletinizin kaldırılmasının ardından (en az bir yıl en çok 2 yıl hizmet etmeniz durumunda) askerlik süreniz de dahil edilerek yeni kademeniz belirlenecektir.
Ücretsiz izinde geçen süreleriniz hariç, memuriyetteki hizmetiniz en az 1 yıl olmadan adaylığınız kaldırılamaz. Eğitimin tamamlanması adaylığınızın kalkacağı anlamına gelmez. Adaylık süresini tamamlamanız da gerekir.
14/8/2013 tarihinde göreve başlamanıza rağmen, 6 aydan fazla bir süre aylıksız izin kullanmış olmanız nedeniyle, 14.08.2104 tarihi itibariyle kademe ilerlemesi yapamazsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 6 ay önce #7644 yazan thinktwice
Verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler. Peki yıllık izin hakkım olacak mı 14.08.2014 tarihi itibari ile?

Daha
2 yıl 6 ay önce #7645 yazan thinktwice
Askerliğim 04.05.2014 tarihinde bitti ben 23.05.2014 tarihi ile işe başladım, anladığım kadarı ile bu arada geçen 18 gün problem çıkarıyor

Daha
2 yıl 6 ay önce #7647 yazan papatya
Sayın THINKTWICE,

Askerlik süresi ve memuriyette geçirdiğiniz süre toplamının 1 yılı tamamlaması durumunda yıllık izin kullanma hakkınız olabilecektir. Ancak verdiğiniz bilgilere göre askerlik süresi sonrası göreve başlamadan geçen süreyi dahil etmeden hesaplama yapmak gerekecektir. Buna göre,14/8/2014 tarihinde değil, bu tarihe açıkta geçen süreleri dahil ettikten sonra bulunacak tarihte yıllık izin hakkı kazanmanız söz konusu olabilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.365 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.