logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

HATALI İDARİ İŞLEM

Daha
2 yıl 7 ay önce #7255 yazan ADAYMEMUR
BENİM ŞÖYLE BİR SORUM OLACAK BUNDAN DOLAYI BENİM (ADAYMEMUR) HAKKIMDA BİR SORUN ÇIKARMI ?
12 MART TARİHİNDE UZMAN ÖĞRETMENİMİZİN UZMANLIĞI İPTAL EDİLİYOR VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN BİZE (OKUL MÜDÜRLÜĞÜNE) GÖNDERDİĞİ YAZIDA ÖĞRETMENİN SERTİFİKASININ ASLI VE UZMAN ÖĞRETMENLİK MAAŞ FAKININ DURDURULMASI . TABİİ BU YAZI 4 NİSANDA ORDAN ÇIKIYOR OKUL EVRAK KAYITA 7 NİSANDA GİRİYOR. MAAŞ FARKININ DURDURULMASI İŞLEMİNİ İLÇEDE DESTEK HİZMETLERİNDEKİ MEMURA YAPTIRDIK ANCAK ONUN DEDİĞİ ÜZERE 12 MART TARİHİNDEN İTİBAREN ALDIĞI (15 MART - 15 NİSAN ) UZMAN ÖĞRETMENLİK MAAŞ FARKINI GERİ ÖDEYECEK DEYİP BİR BORDRO ÇIKARDI VE BUNA İSTİNADEN BEN BU BORDROYU MÜDÜRE GÖTÜRDÜM VE ODA İMZALAYAIP MÜHÜRLEDİ BENDE YAZISINI YAZIP ÖĞRETMENDEN PARAYI ALIP MAL MÜDÜRLÜĞÜNE ÖDEDİK . ANCAK SONRADAN ÜST YAZIYI TEKRA R İNCELEDİĞİMİZDE ÖDENMESİNE DAİR HERHANGİ BİR YAZI GÖRMEDİK VE BİZ SADECE MAAŞI DURDURACAĞIZ AMA DURDURMA TARİHİDE YAZILI DEİL DOĞAL OLARAK BİR ALT SAYFADAKİ GENEL MÜDÜRLÜK YAZISI NA BAKTIK ORADA İŞARETLİ OLMAYAN KISIMDA ÖDER DİYOR AMA DİĞER İŞLEMLERİ KUTUCUK İÇİNE ALMIŞLAR , BİZ HEPSİNİ YAPTIK. . BU DURUMDA BU PARAYI MALİYEDEN NASIL GERİ ALABİLİRİZ İDARE OLARAK . 28941 SAYILI RESMİ GAZETEDE (14 MART TARİHLİ) BU TARİHTEN ÖNCE UZMAN ÖĞRETMENLİK MAAŞ FARKLARI GERİ ALINMAZ DİYOR BUNA İSTİNADEN GERİ ALABİLİRMİYİZ YOKSA HATALI İDARİ İŞLEM YAZISI İLE MEALİYEDEN ALABİLİRMİYİZ. EĞER ALAMAZSAK BUNUN SONUCU NE OLUR . BİZE CEZA GELİRMİ . CEVAPLARSANIZ COK SEVINIRIM UYKULARIMI KACIRDI BU OLAY ADAY MEMUR OLMAMDAN DOLAYI.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #7262 yazan nazli
İşlemi tek başınıza yapmamışsınız. Aday memurluktan dolayı bir sorun yaşamamanız gerekir. Ayrıca, Kanunda, uzman öğretmenlik unvanının iptal edildiği tarihten önce yapılan ödemeler geri alınmaz diyor. 12 martta iptal edilmişse, 12 mart öncesindeki döneme ait ödemeler geri alınmaz, sonraki döneme ait ödemeler geri alınır. 15 mart-15 nisan ödemesinin geri alınması gerekir. bu aya ait ödeme 12 marttan önce yapılmışsa da geri alınır. İlgili öğretmen fazladan aldığı parayı ödemiş, okuldakiler de ilgili hesaba geçmiş. Bence bir sorun yok ortada.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ADAYMEMUR

Daha
2 yıl 7 ay önce #7268 yazan scandisk
İyi niyetli bir yönetiye göre ortada bir sorun yoktur. Ancak kötü niyetle yaklaşırsa sorun çıkarabilir. O durumda dahi yargıya gidip hakkınızı alabilrsiniz gibi duruyor. O bakımdan bencede çok endişe etmeyin
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ADAYMEMUR

Daha
2 yıl 7 ay önce #7333 yazan ADAYMEMUR

nazli yazan: İşlemi tek başınıza yapmamışsınız. Aday memurluktan dolayı bir sorun yaşamamanız gerekir. Ayrıca, Kanunda, uzman öğretmenlik unvanının iptal edildiği tarihten önce yapılan ödemeler geri alınmaz diyor. 12 martta iptal edilmişse, 12 mart öncesindeki döneme ait ödemeler geri alınmaz, sonraki döneme ait ödemeler geri alınır. 15 mart-15 nisan ödemesinin geri alınması gerekir. bu aya ait ödeme 12 marttan önce yapılmışsa da geri alınır. İlgili öğretmen fazladan aldığı parayı ödemiş, okuldakiler de ilgili hesaba geçmiş. Bence bir sorun yok ortada.

HOCAM VERDİĞİNİZ CEVAP İÇİN TEŞEKKÜRLER. TEFTİŞE SORDUK OLAYI EĞER 12 MARTTAN ÖNCEKİ ÖZEL HİZMET TAZMİNATLARINI ALDIYSANIZ SORUN ÇIKAR DEDİ YOK 12 MARTTAN SONRAKİLERİ ÜST YAZIDA ALIN DEMEDİĞİ HALDE ALDIYSANIZ ÖĞRETMENLE KONUSUN ANLAŞIN KENDİSİ YATIRMIŞ GÖZÜKÜYOR AMA SİZ ÜST YAZI YAZDIĞINIZ İÇİN İDARİ OLARAK SİZ YATIRTTIRMIŞ GİBİ OLDUĞU İÇİN SORUN OLABİLİR DEDİ PEK DE SORUN OLACAGINI TAHMIN ETMIYORUM AMA YINEDE PARAYI ALABILIRSENIZ ALIN DEDI. İNŞALLAH BUNDAN SORUN ÇIKMAZ DEDİĞİNİZ GİBİ.. DOĞRUSU ÖZEL HİZMET TAZMİNATI ÖDEMESİNİN DURDURULMASINA DAİR TARİH YOKTU ÜST YAZIDA ZATEN NORMAL OLARAK MAHKEME KARARI TARIHI OLAN 12 MART 2014 TARIHINDEN İTİBAREN DURDURUNCA ZATEN 15 MARTTA HESABINA YATMIŞ OLAN PARAYI GERİ ÖDEMESİ GEREKİYOR MANTIKEN . AMA ONUDA İSTEMEMİŞLER SORUNDA BURDA CIKTI , İNŞALLAH BIRSEY OLMAZ. COK FAZLA ENDİŞE YAPTIM GALİBA. :))

Daha
2 yıl 7 ay önce #7334 yazan ADAYMEMUR

scandisk yazan: İyi niyetli bir yönetiye göre ortada bir sorun yoktur. Ancak kötü niyetle yaklaşırsa sorun çıkarabilir. O durumda dahi yargıya gidip hakkınızı alabilrsiniz gibi duruyor. O bakımdan bencede çok endişe etmeyin

TEŞEKÜRLER HOCAM CEVAP İÇİN . ADAYMEMURLUK HALLERİNİ ASALETE KADAR KAZASIZ BELASIZ ATLATIRSAK İNŞALLAH :)

Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.