logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

amway ürünlerinin dağıtımı ve satışı için sözleşme

Daha
2 yıl 8 ay önce #6914 yazan keremcem
amway ürünlerinin dağıtımı ve satışı için sözleşme imzalama teklifi aldım. buradaki ürünlerin memur arkadaşlara satışını sözleşme imzalamadan yapmak istiyorum ancak şirket sözleşme imzalamak istiyor. bu durumda resmiyete bineceke olan bu iş ticaret yasağına girebilir diye tereddüt yaşıyorum. siz ne düşünüyorsunuz

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6917 yazan mithat
Yapacağınız iş tacir veya esnaf sayılmayı gerektirmez sanırım. Bu kapsamda olmazsa memuriyete de engel olmaz gibi.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6927 yazan keremcem
sözleşme imzalıyor olmanın bir anlamı yokmudur peki

Daha
2 yıl 8 ay önce #6938 yazan murtaza
Sözleşme var sözleşme var. Bazen bir işi yaptırmak için de sözleşme imzalanıyor. Sözleşmenin hükümlerine de bakmak gerekecektir herhalde.

Daha
1 yıl 5 ay önce #11444 yazan nilüfer
Amway ürünlerini satarak gelir elde eden kişiler, ilgili şirketle sözleşme yaparak bağımsız yüklenici konumuna gelmektedirler.

Bu şekilde sözleşme imzalayarak ürün satışı yapan ve bu satış karşılığında kar elde eden memurun, serbest girişimci sayılacağı ve memurlar için getirilmiş olan "Ticaret ve diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunma yasağı”na aykırı davranmış olacağını düşünüyorum.

Ticaret yapmak veya Devlet memurlarına yasaklanan diğer kazanç getirici faaliyetlerde bulunmak fiilinin kademe ilerlemesi cezası gerektiriyor olması nedeniyle, bu satış işlemlerine ilişkin sözleşme imzalamadan önce iyi düşünmeniz gerekir derim.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.479 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.