logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

kapsam dışı iken memur olarak atananlar.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6882 yazan mali21
Merablar,tedaşta 4857 yasaya tabii kapsam dışı iken lurumun özelleşmesi ile açtığım dava sonucu başka kuruma 657 sayılı yasaya tabii memur olarak atandım, 15 aydır 657 e tabii olarak çalışmaktayım.anacak danıştayın açtığım dava sonucunu bozması ile memuriyete atamam ın iptaline karar verdi.Ancak ben de 15 ay dır bu rada çalışmaktayım.eski çalıştığım kurum da özelleştiğinden geri döneceğim bir yer kalmamıştır.Şimdi bu durumda ben boş ta mı kalacam ki öyle görünüyor.Derdimi hangi devlet kurumuna anlatabilirimki.Danıştay aynı dava da başka biriin atamasını onaylarken başka biriinide red ediyor.Adalet nerde onuda bilmiyorum.Birileri bi yol gösterebilir mi.Teşekürler...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6884 yazan metinc
danıştay atamanı iptal ettiyse bunu şikayet edebileceğin bir kamu kurumu yoktur ne yazıkki. Mahkemelerin farklı kararlar vermesini anlıyorum da danıştayın farklı kararlar vermemesi lazım. Karar düzeltme yolunu deneyerek olumlu karar delil olarak sunabilirsin belki.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6894 yazan mithat
Atamanız iptal edildiyse Devlet Personel Başkanlığının sizi yeniden ataması gerekir.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6895 yazan nilüfer
Özelleştirme nedeniyle Devlet Personel Başkanlığının yapmış olduğu atama iptal edilmişse, DPB'ye bildirilmiş istihdam fazlası personel durumuna gelirsiniz ve DPB'nin sizi durumunuza uygun bir kuruma ataması gerekir.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.328 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.