logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

KOSGEB UZMANI VE UZMAN YARDIMCISI KADRO DERECESİ

Daha
2 yıl 9 ay önce - 2 yıl 9 ay önce #6448 yazan kocibey52
KOSGEB'te uzman yardımcısı olarak çalışmaktayım. Geçen gün yeşil pasaportla ilgili bir araştırma yaparken pasaport alma şartının bulunulan kadro derecesi ile alakalı olduğunu öğrendim. Fakat Başkanlık İnsan Kaynakları ile görüştüğüm zaman bana kadro derecemin kazanılmış hak aylığındaki derece kademem olduğu söylendi. Pasaport kanununda açık açık yazıyor durum. Emniyetteki memurda bana kadro derecesinin KHA veya Emekliliğe esas derece kademeden farklı bir kavram olduğunu söyledi. Maaş bordrosunda Kadro derecesi 1 olarak yazıyor. Fakat insan kaynakları ısrarla kadro derecemin 1 olmadığını söylüyor. Bildiğiniz gibi KOSGEB Uzman Yardımcısı İdari Hizmet Sözleşmesi ile istihdam ediliyor. Acaba emekli Sandığına tabi olsak ta sözleşmeli olduğumuz için bi kadro derecesine sahip değil miyiz? Bu konu da bilgisi olan var mı. Teşekkürler
Son Düzenleme: 2 yıl 9 ay önce yazan kocibey52.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 9 ay önce - 2 yıl 9 ay önce #6450 yazan metinc
idari hizmet sözleşmesi ile çalışanlar kadro dereceleri yoktur diye biliyorum. zaten kks(kadro karşılığı sözleşmeli) hariç sözleşmelilerde kadro derecesi yoktur. Olsa bile uzman yardımcısının 1 inci derecede çalışması mümkün değildir. uzman yardımcıları genelde 7 nci derece istihdam edilir. 1 inci derece kadroyu alabilmesi için yıllarca çalışması ve uzman olması lazım.
Son Düzenleme: 2 yıl 9 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6463 yazan osman1
-Kadro derecesi, bulunulan kadronun derecesidir ki, uzman yardımcısı kadrosu genellikle 7-8-9 gibi derecelerde olur.
-Emekli keseneğine esas aylık derecesi, memuriyete başlangıç derece ve kademesine çalışma sürelerine bağlı olarak emeklilik açısından değerlendirilen hizmetlerin ve fazladan verilebilecek derece ve kademe ilerlemelerinin sonucunda ulaşılacak derece ve kademedir.
-Kazanılmış hak aylık derecesi, memuriyete başlangıç derece ve kademesi üzerine memuriyette değerlendirilebilecek hizmetlerin ilave edilmesi suretiyle ulaşılacak derece ve kademedir.
Bu üçünün bir memur için aynı anda birbirinden farklı olması da mümkündür.

Ancak, uzman yardımcısı kadrosu 1 inci derecede olmaz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.