logo yeni siyah

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Memur güvencemizin altı oyuluyor farkında mısınız?

Daha
2 yıl 9 ay önce #6424 yazan salih kanat
Torba kanunda yapılan değişiklikle artık dava açıp kazansanızda fazla birşet farketmeyecek.
Evet arkadaşlar bu site sayesinde haberimin olduğu torba kanun değişikliği sendikalardan yeterince reaksiyon görmemiş gibi. Elimizdeki dava açıp hakkımızı alma güvencesi yok eden kanun değişikliği yayınlandımı bilmiyorum ama ben şimdiden kendimi eskisi kadar güvende hissetmiyorum.
:unsure:

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 9 ay önce #6425 yazan deniz1
Görevde yükselmeyle şube müdürü olmuştum. Müktesebim 4/1, beni vhki yaparlarsa dava açsam kazanamayacak mıyım? Bu benim hakkım değil mi? Hiç suçu olmayan memura bu yapılır mı ki? Böyle bişey anayasaya aykırı olmaz mı?

Daha
2 yıl 9 ay önce #6430 yazan jebani
Olağanüstü günler yaşıyoruz. bu kanun hükmü memuriyete çok zarar verecek. filler tepişirken çimenler eziliyor.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6443 yazan kenan sever
Anladığım kadarıyla bu kanun mahkeme kararlarınn uygulanmasını kısıtlıyor buda memurun mahkemeye gidip haklılığını ispat etme şansını azaltıyor. eğer böyleyse keyfi uygulamalar başlayacak demektir.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6465 yazan metinc
Konu haber oldu ama hala yayınlanan kanunlar arasında yok ne olduki acaba. Cumhurbaşkanı veto edebilirmi?

Daha
2 yıl 9 ay önce #6468 yazan nilüfer
Az önce baktım hala Cumhurbaşkanı onayını bekliyor diye görünüyor. Bu düzenleme Anayasaya tümden aykırı. İptal davası demek, birşeyi iptal etmek demek ise, mahkemeye gitmek sonucu değiştirmiyorsa dava açma hakkının da ortadan kaldırılması anlamına gelir. Bu düzenleme, Anayasaya aykırı olduğu söylenen önceki düzenlemelerle kıyaslanamayacak kadar daha açık şekilde aykırı.

Anlayamadığım husus ise, kamu personeli için hayati önemde olan bu konu neden kimse tarafından gündeme getirilmiyor. Sendikalar ne yapıyor. Konuyu mu anlamıyorlar yoksa böyle olması işlerine mi geliyor. Sendika yöneticilerinin kadrosunu da oradan oraya çıkarabilirler, memurluğa ilişkin görevlerinden alabilirler bu kanun yürürlüğe girerse. Bunu da bilsinler isterim.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6525 yazan scandisk
geçmiş olsun kanun çıktı...

Daha
2 yıl 9 ay önce #6535 yazan deniz1
Bu kanunu ben de bugün gördüm. Gerçekten memurluğun anlamını yitirdiği gün bugündür dedim. Sonra tepkiler nedir diye haberlere baktım sendikalara baktım da ciddi hiçbir tepki yok. Konuyu ben mi anlamadım acaba yoksa sendikalar mı anlamadı.?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.365 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.