logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

kadro derece hakında

Daha
2 yıl 10 ay önce #5942 yazan musti21
Benim kadro derece ilerlemesi hakkında bir sorum olacaktı.
şu anda lisans mezunu olup 17 yıllık hizmetim bulunmakta maaş derece kademem 3/3 ancak kadro derecem 5 bilgisayar işletmeni olarak görev yapmaktayım emsallerimin kadro dereceleri 3 şuanda, benim kadro ilerlemesi için bir başvuru yapmama gerek varmı ? 3 lük kadronun mali olarak bana katkısı varmı ?
bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5947 yazan metinc
Papatya hanım bu konuda belki daha ayrıntılı bilgi verebilir ancak verdiğim linkteki yazıda yaklasık olarak ne kadar kazncın olabileceğini sana gösterir.
http://memurunyeri.com/memur/ucret/5975-memur-vhki-ve-bilgisayar-isletmenlerinin-15-ocak-maaslari.html

Daha
2 yıl 10 ay önce #5948 yazan musti21
cevabınız için teşekkür ederim ama benim sorum maaş kademe derecemle ilgili değil, kadro derecemle alakalı. ilginiz için teşekkürler sanırım dediğiniz gibi en net cevabı iletiyi görünce papatya hanım verecektir.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5949 yazan papatya
Sayın MUSTİ21,

Memurların kazanılmış hak aylık derecelerinin (en fazla 3 derece) altında bir kadro derecesinde çalıştırılmaları, memurun bu konudaki isteğinin olması ile ya da ilgilinin kazanılmış hak aylık derecesinde söz konusu unvanda kadronun bulunmaması halinde mümkün olabilmektedir.

Ancak, bilgisayar işletmeni kadrosu 3 üncü dereceden olabileceğinden, kurumunuzun bu derecede kadro teminine giderek (dolu kadroda derece değişikliği) kazanılmış hak aylık derecenize uygun 3 üncü derece kadroya atamanızı yapması gerekecektir.

Normal koşullarda kurumunuza herhangi bir başvuruda bulunmanıza gerek olmadan, kurumunuz tarafından bu işlemin yapılması gerekmektedir. Fakat belirttiğiniz şekilde bir durumun varlığı karşısında, idareye başvuruda bulunarak kazanılmış hak aylık derecenize uygun kadro temin edilerek bu derecede bir kadroya atanmanızın sağlanması için başvuruda bulunmanız daha uygun olacaktır. Kurumunuzun bu talebinizi karşılayacağını, karşılamadığı takdirde de, idari yargıda dava açmak suretiyle yoksun kalacağınız mali hakları da talep etme durumunuzun olabileceğini değerlendirmekteyim.

3/3 olarak aylık alıyor olmanız durumunda (bu derece üzerinden ek gösterge ve ek ödemenizin ödeniyor olduğu düşünüldüğünde), 3 üncü derece bir kadroya atanmanız durumunda maaşınızda 40 TL gibi bir artış olması gerekecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: musti21

Daha
2 yıl 10 ay önce #5958 yazan musti21
bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6340 yazan musti21
papatya hanım;
kurumumla konuyla ilgili sözlü başvuru yaptım. kurumum yani bağlı bulunduğum genel sekreterlik özlük şube '' kendilerinin çkys üzerinden 2013 temmuz ayında 3. derece kadro istemini yaptıklarını ancak bakanlık onayı olmadığı için beklediklerini söylediler.'' bakanlığı aradığımdaysa bu işlemi kurumun yapacağını kendileriyle alakalı olmadığını söylediler. acaba boş kadro olmadığı için mi bekliyor. eğer bundan dolayı yani kadrosuzluktan dolayı 3 lük kadro alamıyorsam hangi dönemlerde kadro ihdası yapılıyor acaba ? yapmam gereken bir şey yok sanırım, beklemekten başka

Daha
2 yıl 9 ay önce #6353 yazan Kül Tigin
Sayın musti21
Kazanılmış hak aylığınız 3/3 ise, 3 üncü derece kadroyu kurumunuz siz başvurmadan vermesi lazım. Ancak kurumların kadro ayarlamaları zaman alabiliyor. Hangi kurumda olduğunuzu belirtirseniz kadro süreciniz hakkında da bilgi verebiliriz.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6355 yazan musti21
sağlık bakanlığı kamu hastaneler kurumu

Daha
2 yıl 9 ay önce #6363 yazan Kül Tigin
Sayın musti21. Kamu hastaneleri kurumu gibi büyük çaplı kurumlarda kadro sıkıntısı genelde olmaz. Ancak bulunduğunuz birimde boş 3 üncü derece kadro olmaması durumunda, size uygun kadronun temini bir süre alacaktır Siz de dilekçe vererek kurumunuzu 3 üncü derece kadroya atanmanız yönünde hızlandırabilirsiniz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.355 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.