logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ PROGRAMCI ALMA ŞARTI

Daha
2 yıl 10 ay önce #5893 yazan 25osman
31 aralık 2010 cuma resmi gazete sayı 27802 karar sayısı 2010/1169 4sayılı cetvelde sözleşmeli personel alma şartları.
ÜNVANI:PROGRAMCI
NİTELİĞİ:Yüksek öğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az ön lisans düzeyinde mezun olmak veya en az ön lisans mezunu olmak koşuluyla ,bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika sahibi olmak en az (D) düzeyinde KPDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak. Yukarıda ki şartları taşıyan herkes devlette sözleşmeli olarak Programcı çalışabilir.
Yukarı da niteliği yazılanları daha doğrusu (veya) lara dikkat ederek bur da (veya) ların ne anlama geldiği hakkında birde en az ön lisans mezunu olmak koşuluyla derken hangi okul mezunu olursan ol en az ön lisansı bitirmek kaydı ki bu sözel de olur mesleki teknikte olur bu benim görüşüm.
bu konu hakkında ki görüşlerinizi bekliyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5895 yazan papatya
Sayın 25OSMAN,
Mesajınızda belirttiğiniz hükme göre;
**Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az ön lisans düzeyinde mezun olanlar,
**Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden olmasa bile, herhangi bir ön lisans programından mezun olup, bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirenler,
**Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden olmasa bile, herhangi bir ön lisans programından mezun olup, bilgisayar programcılığı alanında Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika sahibi olanlar
En az (D) düzeyinde KPDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak koşuluyla programcı olarak istihdam edilebilirler.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 25osman

Daha
2 yıl 10 ay önce - 2 yıl 10 ay önce #5898 yazan 25osman
aynen sizin dedikleriniz den benimde algılamış olduğum vede zaten açıkca anlaşılmayacak bir konu olmamakla beraber bunu ben bir sözde mali uzman nasıl uzmansa anlamakta zorluk çekiyorum.Dediği ön lisans işletme ile programcı alınamazmış.ya bu kanun yanlış yazıyor yada bu uzman farklı bir kulvarda uzman.Yav burda ön lisans olmak koşu ile dediği zaten açık.Şu kanun koyucular bence türkiyedeki insanların seviyesine ve anlama kabiliyetine göre açıkca yazsalar yeridir.Yani ben işletme ön lisans ve meb programcı sertifikası ve ing sertifikası ile programcı olamazmışım.Gülermisin ağlarmısın.Allah bize yardım etsin.Okuduğumuzu anlama kabiliyeti versin.Şu anda sözleşmeli programcı alınsa yine aynı şartlarla alınabilir.Ama kurum kendine özel şart koyarsa o başka tekinik diploma ister ilgili bölüm mezunu ister.Ama bu 4.cetveldeki şartları değiştirmez.İşletme mezunu istemeyebilir.Normalde işletme mezunu ve programcılık birbirine zıt ama kanun koyucu alabilirsin diyor.Herhangi bir ön lisans, sertifika ve dil belgelersen seni alırım diyor.Yanlış mı algılıyorum papatya hanım.Zaten programcılar th sınıfına alındığından bundan sonra ilgili okulundan mezun olması şart.yada teknik okul mezunu olur bide programcılıkla ilgili belge sunarsa kadrolu olabilir.Ama sözleşmeli yine 4.cetveldeki hüküm geçerli.Sözleşmeli olarak 4.cetveldeki şartları sundum içişleri bakanlığından onaylandı.Daha sonra sözleşmelilere kadro verildi.Bizde bulunduğumuz sözleşmelide ki pozisyonumuzla memur kadrosuna geçtik.Varmı bunda tezat yada sıkıntı.Uzman dediği şu: Zaten senin işletme ön lisansla programcı alması hataymış alamazmış.Sanki ben sadece işletme ön lisansa alınmışım da .Yav öle kim alıyor muş ki beni de alsınlar zaten onaylanmadan geri dönerdi.Sertifika ve işletme ön lisanla programcı olarak çalışan yok mu sanki yada işe alınan.Ozaman şöyle yapıcan 4. cetveldeki şartları değişecen sadece mesleki teknik okul yada kendi okulundan mezun şartı koyacan.Doğrumu düşünüyorum.Yada ben mi kendim o pozisyonda olduğum için öle anlamak istiyorum lütfen senide rahatsız ediyorum ama şu anlattıklarım doğru değilse samimi ve tarafsız bir şekilde cevap verirmisiniz.Çünkü benim durumumda olan çok sayıda kişi var onları da rahatlatır.
Son Düzenleme: 2 yıl 10 ay önce yazan 25osman. Sebep: ekleme

Daha
2 yıl 10 ay önce #5900 yazan papatya
Sayın 25OSMAN,
Herhangi bir mevzuat hükmünün, kurumların ilgili personeli ya da daha üst yetkilileri tarafından, amacının çok ötesinde yorumlanması da sık sık karşılaşılan durumlardandır. Bu durumların da yaşanabileceğinin öngörülebilmesi nedeniyledir ki, idarenin her türlü eylem ve işlemlerine karşı yargı yolu getirilmiştir. Öte yandan, taleplerinizin ilgili mevzuata uygun karşılanmadığı durumlarda, ilgili kuruma durumu yeniden değerlendirmek için başvuruda bulunulabileceği gibi, konuyu Kamu Denetçiliği Kurumuna ya da idari yargıya taşımak gerekebilecektir.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5902 yazan metinc

25osman yazan: 31 aralık 2010 cuma resmi gazete sayı 27802 karar sayısı 2010/1169 4sayılı cetvelde sözleşmeli personel alma şartları.
ÜNVANI:PROGRAMCI
NİTELİĞİ:Yüksek öğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az ön lisans düzeyinde mezun olmak veya en az ön lisans mezunu olmak koşuluyla ,bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika sahibi olmak en az (D) düzeyinde KPDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak. Yukarıda ki şartları taşıyan herkes devlette sözleşmeli olarak Programcı çalışabilir.
Yukarı da niteliği yazılanları daha doğrusu (veya) lara dikkat ederek bur da (veya) ların ne anlama geldiği hakkında birde en az ön lisans mezunu olmak koşuluyla derken hangi okul mezunu olursan ol en az ön lisansı bitirmek kaydı ki bu sözel de olur mesleki teknikte olur bu benim görüşüm.
bu konu hakkında ki görüşlerinizi bekliyorum.

Veya kelimesinin anlamı açık. Bence bunu yorumlayan mali uzmana önce türkçe dersi vermek gerekir.

Daha
2 yıl 7 ay önce #6949 yazan nukeshore
İşletme Lisans mezunuyum, MEB onaylı programcı sertifikası aldım. Yalnız yabancı dil ile ilgili hiç bir belgem yok. Belediyede sözleşmeli olabilmem için yabancı dil şart mı? ne yapmam gerek?
Yardımcı olur musun

Daha
2 yıl 7 ay önce #6956 yazan Kül Tigin
Sayın nukeshore
4/B sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda programcı pozisyonlarına ilişkin olarak aranan asgari şartlardan birisi yabancı dil şartıdır. En az D düzeyinde KPDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olma şartı bulunmaktadır.
KPDS kaldırılarak yerine YDS getirilmiş olup programcı pozisyonlarına atanmak isteyenler için ayabancı dil şartı gereklidir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.349 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.