logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

HİTAP Hakkında

Daha
2 yıl 10 ay önce #5617 yazan eroğlu
Sayın editörüm, kolay gelsin.

SGK nın başlattığı HİTAP (Hizmet takip Programı) uygulaması kapsamında bütün kurumlar memur statüsündeki personelininin yüzlerce özlük bilgisini programa girmektedir. Konu ile ilgili benim görev yaptığım kurumda SGK 'nın 3 nolu kullanıcı şifresi daha önceden bende olduğu için HİTAP uygulamasına da bu şifre ile girildiğinden bu iş benim üzerime kaldı. Benim kadrom VHKİ, bu işle ilgili hiç bir eğitim verilmedi, yinede elimden geleni yaparak kurum personelinin bilgilerini programa girdim, sonunda SGK'dan yüzbinlerce liralık idari para cezası geldi, son kez haziran ayının sonuna kadar süre uzatımı yapmışlar bu tarihe kadar tamamlanmazsa cezanın kesinleşeceğini yazmışlar.
Kurumda yüzlerce personel var , tek başıma bu kadar veriyi eksiksiz ve hatasız girmem pek mümkün gözükmüyor.
Mağdur oldum, bu ceza kesinleşirse sadece ben mi ödemek durumunda kalırım, neler yapabilirim. Yardım ederseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce #5618 yazan metinc
mademki hazirana kadar süre var, benim tavsiyem amirlerine şifahi olarak işin zorluğunu ve yetiişmesi için personel takviyesi gerektiğini anlat. muhtemelen bir kişi bile verilse işin %50 azalır. cevap vermezlerse yazılı olarak ta işi tek başına yetiştiremeyeceğini ve personel takviyesinin gerektiğini belirt.
para cezasının seni etkileyeceğini sanmıyorum kurum ödeyecektir ancak sana rücu ederlermi bilemiyorum. fakat disiplin cezası verilebilir bu süreç sonunda. o yüzden şimdiden git konuş.

Daha
2 yıl 10 ay önce #5621 yazan Kül Tigin
Sayın eroğlu
Vhki kadrosunda çalışan bir personele böyle bir görev verilebilir. Bu görevi yetiştiremeyeceğini düşünüyorsanız metinc' ninde belirttiği gibi yapmanız gerejken amirlerinizle konuşarak yardım istemenizdir. Aksi takdirde verilen görevin zamanında yapılmaması aylıktan kesmeye kadar gidebilecek bir disiplin cezasına neden olabilir. Bu sebeple sözlü olarak ilettiğiniz talep dikkate alınmazsa ileride çıkacak sıkıntılara karşı elinizde bir belge bulunması bakımından yazılı olarak ta durumu amirlerinize aktarabilirsiniz.
Öte yandan yaptığınız işin ölçülebilir bir iş olması sebebiyle yani, bir personelin ortalama olarak günde hitap' a yapabileceği giriş sayısı, hazirana kadar kalan iş günü sayısı ve toplam girilmesi gereken personel sayısı arasında bir bağlantı kurularak iş yükünüzü ölçebilir ve bu hususu da elinizi güçlendirmak amacıyla kullanabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 10 ay önce #5636 yazan eroğlu
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim

Sayfa oluşturma zamanı: 0.324 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.