logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

kademe derece ilerlemesi

Daha
2 yıl 10 ay önce #5427 yazan ibo58
EML Lisesi mezunu olarak 1992 yılı ağustos 28 de uzman çvş olarak göreve başladım.1997 28 ağustos da görevden ayrıldım.2006 Yılı 30 Aralıkta açıktan atama ile tekrar memuriyete başladım ve 2013 yılında haziranda 2 yıllık ön lisans mezunuyum.18 ay askerlik ve 1 yıl 3 ay yıpranmam var şimdi kaç derece kademede olmam gerekir.teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce - 2 yıl 10 ay önce #5429 yazan papatya
Sayın İBO58,
Lise mezuniyet tarihinize ilişkin bilginin olmaması nedeniyle sağlıklı bir değerlendirme yapılamamıştır.

Ancak, hizmet süreniz ve askerlik süreniz dahil edildiğinde yaklaşık toplam 13 yıl 9 ay hizmetiniz olduğu görülmektedir. Çalışma süreleriniz dikkate alındığında da, emsal uygulamasında hizmetlerinizin tamamının değerlendirilebileceğini düşünmekteyim.
Buna göre;
2014 Ocak ayı itibariyle memuriyet kazanılmış hak aylık dereceniz yaklaşık 6/3’te ve 9 ay hizmetiniz bulunacağı görülmektedir. Ancak bu derece ve kademeye, varsa yasal düzenlemelerle kazandığınız ilave derece ve kademeler dahil edilecektir.
Öte yandan yıpranma zammı süreleriniz memuriyet açısından değerlendirilmeyecek ve sadece emeklilik açısından derece ve kademenize dahil edilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 10 ay önce yazan papatya.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6117 yazan alan
Ben 2012 agustos ayindan beri yardimci hizmetlerde kaloriferciyim,muhendislik fakultesi bitirdim bu surecte.2014 mayis ayi gelmeden asalet tasdiki alip kadro intibakim yapilacak,o gun geldiginde hizmet surem ve mezuniyetim intibaga nasil yansir,derece ve kademe olarak nasil olur...

Daha
2 yıl 9 ay önce #6119 yazan nazli
Mühendisler 8/1 den başlıyor memurluğa. İntibak yapılınca liseden mezun olma tarihiniz ve fakülte bitirme tarihinize göre hizmetiniz farklı hesaplanır. Ama, ağustos öncesinde (başka da hizmetiniz de yoksa) en fazla 8/2- en az 8/1 olursunuz.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6177 yazan alan
Ise baslama tarihim(2012 agustos) ve memuriyete baslama tarihimde agustos ayi.muhendislik fakulte mezunu memurlar bir derece fazla aliyorlar diye biliyorum.yani muhendislik diplomam ve 2yil hizmet surem eklenince derecem 8/1 mi olur?

Daha
2 yıl 9 ay önce #6178 yazan alan
Mezuniyetim agustos 2012 yazacaktim.

Daha
2 yıl 9 ay önce #6182 yazan papatya
Sayın ALAN,

İntibak işleminin sonucu konusunda sağlıklı bir bilgi verebilmek için;

*Liseden mezun olma tarihinizin,
*Mühendislik fakültesini bitirme tarihinizin
*İşe giriş tarihinizin
bilinmesi gerekecektir. Bu bilgilerden birisi olmadığında, duruma göre farklı sonuçların çıkması muhtemeldir. Bu bilgileri iletmeniz durumunda sorunuza cevap verilebilecektir.

Öte yandan, 2012 yılında liseden mezun olduğunuzu ve işe girdiğinizi varsayarsak, 2016 yılında Mühendislik fakültesini bitirdiğinizde 8/1 olmanız gerekecektir diyebiliriz..

Daha
2 yıl 9 ay önce #6185 yazan BEYAZSARAY37
LİSEDEN MEZUN OLMA TARİHİ:02,02,1997
MEMURLUĞA BAŞLAMA TARİHİ:02,11,2003
ŞUAN 7/3 ÜYÜM.
2014 YILI HAZİRAN AYINDA ÖNLİSANS DİPLOMASINI ALACAĞIM
DERECE VE KADEME OLARAK NE KADAR FARK OLUR.
ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER...

Daha
2 yıl 9 ay önce #6187 yazan papatya
Sayın BEYAZSARAY37,

Verdiğiniz bilgilere göre, Haziran 2014 itibariyle 10 yıl 7 ay hizmetiniz olacaktır. Ayrıca ilave derece ve kademe almış olabileceğinizi de tahmin ediyorum. Buna göre, Haziran 2014 itibariyle ön lisans mezunu olduğunuzda;
-10/2 memuriyet başlangıç dereceniz olacak şekilde, tüm hizmetleriniz değerlendirilecek ve her yıl için bir kademe ve her 3 yıl için bir derece ilave edilecektir.
-Haziran ayında hizmetleriniz ile 7/3'te 7 ay kıdemli olmanız gerekecektir. Bu derece ve kademe üzerine, ilave almış olduğunuz kademe ve dereceler de ilave edilecektir.

(Not:: Bitirdiğiniz lisenin türü bilinmediğinden, ilave derece ve kademe ne kadar yaptığınız konusunda değerlendirme yapılamamıştır.)

Daha
2 yıl 7 ay önce #7200 yazan alan
daha once yazmistim,universitede kaloriferci olarak calisiyorum(yh).
yakinda alacagimiz asaletlerden dolayi intibak islemi yapilacak bu ay.benim durum biraz karisik oldugundan tekrar sorayim dedim.
liseden haziran 2005tarihinde mezun oldum.
universite mezuniyetim ve ise baslama tarihim ayni yani 12.08.2012
ayrica 01.12.2012-20.05.2013 arasi alti aylik kisa donem askerlik surem var.universite mezuniyetim muhendislik fakultesi.intibak yapilirken hizmet sinifinin yh olmasi benim teknik fakulte mezunu olma avantajima zarar verirmi,yani derece kademe açısından.bana vereceginiz cevabin kanun maddelerini soylerseniz sevinirim,personelde calisan arkadaslara yardimci olmak icin,eger ikna edemezsem devlet personelden gorus alacaklar,buda intibagimi geciktirecek bir islem oluyor.simdiden tesekkurler.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.449 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.