logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Alınan ve satılan arabanın mal bildirimi

Daha
2 yıl 11 ay önce #4576 yazan jebani
Mal bildirimi vermek için bir aylık süre olduğunu biliyorum. Bu dönem içinde aldıktan sonra başkasına devrettiğim arabanın beyanı bildirmesem ne olur. bir aylık süre dolmadığına göre ve süre sonunda arabam olmadığına göre bildirim zorunluluğum varmıki.teşekkür ederim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #4604 yazan nazli
Araç almada kullanılan paranın daha önce bildirilmemiş olması ve maaşın 5 katından fazla olması durumunda bildirim yapılması gerekecektir. Araba için bildirim yapılmayabilir.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4608 yazan emircan alim

nazli yazan: Araç almada kullanılan paranın daha önce bildirilmemiş olması ve maaşın 5 katından fazla olması durumunda bildirim yapılması gerekecektir. Araba için bildirim yapılmayabilir.

Arabanın hem alım hemde satımının bildirilmesi gerekmezmi nazlı hanım. Bence tüm alım satımların bildirilmesi gerekir

Daha
2 yıl 11 ay önce #4616 yazan nazli
Mal bildiriminde alınan ve satılanın bildirilmesi zorunluluğuna ilişkin bir hüküm bulamadım. ay içerisinde bu alış satış gerçekleşmişse ve gelirde de bir değişiklik yoksa bildirmeye gerek olmaz. Ama gelirde bir artış meydana gelmişse bu artışa ilişkin verilecek beyannamede, artışın sebebini açıklarken araba satışından elde edildiğinin ifade edilmesi gerekir.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4632 yazan jebani
Teşekkürler nazlı hanım bende sizin gibi düşünüyorum

Sayfa oluşturma zamanı: 0.340 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.