logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

2.Dereceye ne zaman yükselebilirim

Daha
2 yıl 11 ay önce #4414 yazan gülözmel
2005 ve 2011 yıllarında 2 defa iyi sicilden derece aldım.Şu an 3. derecenin 5. kademesindeyim. 2. dereceyi ne zaman alabilirim.Vere ceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim.
Not: Lise Mezunuyum

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #4422 yazan kemal cebi
Kaç yıllık hizmetiniz var?

Daha
2 yıl 11 ay önce #4428 yazan papatya

gülözmel yazan: 2005 ve 2011 yıllarında 2 defa iyi sicilden derece aldım.Şu an 3. derecenin 5. kademesindeyim. 2. dereceyi ne zaman alabilirim.Vere ceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim.
Not: Lise Mezunuyum

Sayın GÜLÖZMEL,

3 üncü derece kadroda 3 yılınızı tamamlayarak 3 üncü derecenin 4 üncü kademesine 2012 yılı içerisinde yükselmeye hak kazandığınızı varsaydığımızda, son 5 yıllık (2006-2007-2008-2009-2010) sicil notu ortalamanızın 90 ve yukarı olması ve ayrıca 2011, 2012 ve 2013 yıllarında disiplin cezası almamış olmanız halinde, 2014 yılı içerisinde kazanılmış hak aylık dereceniz 2 nci dereceye yükseltilecektir.

3 üncü derecenin 5 inci kademesinde olmanız nedeniyle, 2014 yılı içerisinde 2 nci dereceye yükseldiğinizde 2/2 olarak kazanılmış hak aylığınız esas alınacak ve terfi tarihiniz itibariyle de yine 2014 yılı içerisinde 2/3’e ilerlemenizin yapılması gerekecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 11 ay önce #4486 yazan gülözmel
27 yıl 3 ay

Daha
2 yıl 11 ay önce - 2 yıl 11 ay önce #4487 yazan gülözmel
2005 ve 2011 yıllarında 2 defa iyi sicilden derece aldım.Şu an 3. derecenin 5. kademesindeyim. 2. dereceyi ne zaman alabilirim.Vere ceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim.
Not: Lise Mezunuyum 27 yıllık hizmetim var ve ayrıca 2. dereceye düşersem geçmişe dönük haklarımı alabilirmiyim.
Son Düzenleme: 2 yıl 11 ay önce yazan gülözmel.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4501 yazan papatya

gülözmel yazan: 2005 ve 2011 yıllarında 2 defa iyi sicilden derece aldım.Şu an 3. derecenin 5. kademesindeyim. 2. dereceyi ne zaman alabilirim.Vere ceğiniz cevaba şimdiden teşekkür ederim.
Not: Lise Mezunuyum 27 yıllık hizmetim var ve ayrıca 2. dereceye düşersem geçmişe dönük haklarımı alabilirmiyim.

Sayın GÜLÖZMEL,

Sorunuza ilk mesajınız üzerine (yukarıda) cevap vermiştim. Son mesajınızda ise ayrıca "geçmişe dönük hak" konusundan söz etmişsiniz.

657 sayılı Kanunun 37 nci maddesinin uygulanabilmesi için, esas alınacak sürelerden,disiplin cezası alınmamış olması gereken son takvim yılının bitmesinin beklenmesi gerekeceği ve izleyen makul süre içerisinde derece yükselmesinin yapılması gerekeceğinden, 2 nci derecenin ileri kademelerine yükselmenizi gerekçe göstererek geçmiş dönemlere ait hak iddiasında bulunamayacağınızı, ancak 2 nci dereceye yükselme hakkını kazandığınız halde makul bir süre içerisinde yükselmenizin yapılmaması halinde bu gecikmeden kaynaklı olarak hak talebinde bulunmanızın söz konusu olabileceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.350 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.