logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Memurun diploma değişikliğini kuruma kim bildirir?

Daha
3 yıl 3 hafta önce #3370 yazan scooby doo
örneğin lisans diploma ile kpss ile memur kadrosuna yerleştim.1 yıl memurluk yaptıktan sonra YÖK lisans diplomamı iptal etti yerine aynı bölümün önlisans diplomasını verdi.Bu diploma değişikliğini ben kurumuma ibraz etmezsem kim edecek?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 3 hafta önce #3375 yazan ferdiy
Bu tür iptallerin Resmi Gazete de duyurulduğunu biliyorum. Kurumunuz sormadığı sürece yök tarafından ayrıca kuruma bilgi verilmeyecektir.,

Ancak siz kuruma bildirmezseniz ileride ortaya çıktığında hem maddi hem de cezalandırma bakımından sorun yaşanabilir.

Daha
3 yıl 3 hafta önce #3377 yazan metinc
kurumlarımızda ispiyoncu çok mutlaka bildirmeye hevesli birileri çıkacaktır.

Daha
3 yıl 3 hafta önce #3387 yazan scooby doo
benim böyle bir durumum yok ancak yasal olarak prosedür nedir onu merak etmiştim.

Daha
3 yıl 3 hafta önce #3404 yazan salih kanat
resmi gazetede duyurulmasının nedeni konunun kamuya ilan edilmesidir. Sonra kimse çıkıpta vay ben duymadım vay ben bilmiyom demesin

Daha
3 yıl 3 hafta önce #3413 yazan birgul

scooby doo yazan: benim böyle bir durumum yok ancak yasal olarak prosedür nedir onu merak etmiştim.

Yasal olan yollardan biri diploma iptaline ilişkin konuyu sizin de kurumunuza bildirmeniz olacaktır. Nasıl ki üst öğrenimi bitince özlük hakkınız değişsin diye kuruma bildiriyorsanız, şimdi de düşüşü bildirmeniz ve özlüğünüzün ona göre belirlenmesini sağlamanız gerekir. Doğru olan budur bence. Ortaya çıkınca da ödemeler faiziyle birlikte geri alınacaktır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.387 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.