logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

TOKi evinin mal bildirimi nasıl olacak?

Daha
3 yıl 1 ay önce #2274 yazan salih kanat
TOKİden alacağımız evin mal bildirimiyle ilgili tereddüt yaşıyorum. Yani bildirimi ne zaman yapmak gerekir sözleşme imzaladıktan sonramı yoksa tapuyu elimize tutuşturdukları zamanmı. Ben tapuyu alınca bildirim vermek gerekir diye düşünüyorum ama itirazlarda geldi.
Dikkatli olmak lazım işin ucunda disiplin cezasıda yemek var çünkü.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #2277 yazan Çalkarakuş
Sözleşme ile birlikte mal sahibi olmuşsunuz artık, yasal bir belge .
Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan Çalkarakuş.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2307 yazan kenan sever
Sözleşme bence mal bildirimi için yeterli değildir yani tapuyu almadan bildirime gerek yoktur ama ben olsam sözleşme imzalayınca bildirirdim yinede. bu kamu kurumlarının ne yapacağı belli olmaz. vay sen neden zamanında bildirmedin diye cezayı geçiriverirler.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2308 yazan nazli
Bu konuda hukukçular da farklı düşünüyor.
Bazıları sözleşme imzalanmış olmasını mal beyanı için yeterli görürken, bazıları ise henüz gayrimenkulün ilgiliye ait olmadığı için mal bildiriminde bulunmaya gerek olmadığını söylüyor. Nasıl bir konu ki içinden çıkılmıyor anlayamadım.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2323 yazan emircan alim
Madem hukukçularda farklı düşünüyor son noktayı ben koyayım o zaman. Sözleşme bence mal sahibi olduğu anlamına gelir çünkü ödemeleri yapmaya başlamışsınız. Yani insan almadığı bir malın ödemesini yapmayacağına göre mal sahibi olunmuş demektir. O yüzden sözleşmeyle birlikte mal bildiriminde bulunmak gerektir .

Sayfa oluşturma zamanı: 0.383 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.