logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

İşgaliye bedeli ne zaman ödenir ne kadar ödenir?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1753 yazan kenan sever
Oturduğum lojmanı süresinde terk etmedim diye işgaliye bedeli ödemem isteniyor. İşgaliye bedeli ne zaman istenir biliyormusunuz ve ödemem gereken bedeli nasıl hesaplarım?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1757 yazan nilüfer
Lojmanda oturma süresini dolduranların süresi içerisinde konutu boşaltmamaları durumunda, fazladan oturacakları süreler için kendilerinden kira bedeli yerine alınan bedele “işgaliye bedeli” deniliyor.
İşgaliye bedeli fazladan oturulan ilk 3 ay için kira bedelinin iki katı, daha sonraki aylar için ise dört katı olarak alınıyor.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1766 yazan kenan sever
teşekkür ederim nilüfer hanım

Daha
3 yıl 2 ay önce #1771 yazan kemal cebi
Lojmandan çıkmayarak başkasının hakkını alıyorsun. :angry:

Daha
3 yıl 2 ay önce #1792 yazan kenan sever

kemal cebi yazan: Lojmandan çıkmayarak başkasının hakkını alıyorsun. :angry:

Sanane kardeşim bi sıkıntı varki geç çıktık sanamı soracaktım

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #1819 yazan feylesof

nilüfer yazan: Lojmanda oturma süresini dolduranların süresi içerisinde konutu boşaltmamaları durumunda, fazladan oturacakları süreler için kendilerinden kira bedeli yerine alınan bedele “işgaliye bedeli” deniliyor.
İşgaliye bedeli fazladan oturulan ilk 3 ay için kira bedelinin iki katı, daha sonraki aylar için ise dört katı olarak alınıyor.

Kira bedelinin iki katı yada dört katı alınsa ne olurki yinede dışarda kirada oturmaktan ucuza gelir. Bunun adı işgaliye bedeli değil işgal etmeye devem et bedeli olmalı aslında. :silly:

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan feylesof.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1821 yazan papatya
Sayın SEVER,

Sorunuza Nilüfer Hanım tarafından cevap verilmiş olduğu görülüyor. Tekrar ve ilave niteliğinde şöyle denilebilir.

Kamu konutunda oturma süresini doldurduğu veya konutta oturma hakkı sona erdiği halde konutu tahliye etmeyenlerden, kendilerine yapılan tebligata rağmen on beş gün içerisinde konutu tahliye etmeyenlerden, konutun tahliye tarihine kadar geçecek süreler için kira bedeli yerine tahsil edilen bedele “işgaliye bedeli” denilmektedir. Bu bedel; ilk üç ay için kira bedelinin iki katı, daha sonraki aylar için ise dört katı olarak uygulanıyor.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1893 yazan emircan alim
Lojmanların tümden kaldırılması gerektiği düşüncesindeyim. Bizim lojmanımız yok ama kiradayız. Lojmanı olana göre en az 500 lira az maaş alıyorum demektir bu. Kİmse bunu görmüyor

Daha
3 yıl 2 ay önce #2144 yazan feylesof

emircan alim yazan: Lojmanların tümden kaldırılması gerektiği düşüncesindeyim. Bizim lojmanımız yok ama kiradayız. Lojmanı olana göre en az 500 lira az maaş alıyorum demektir bu. Kİmse bunu görmüyor

benceede su an için kamu personeli arasındaki en büyük eşitsizlik kaynağı budur.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
3 yıl 2 ay önce #2147 yazan osman1
Lojmanlar satılsın. Ama kamplar kalabilir :)

Sayfa oluşturma zamanı: 0.383 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.