logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Hizmet Birleştirmesi 5510 da Yapılmıyor Mu?

Daha
1 ay 3 hafta önce #14678 yazan BuRTi
İyi Günler;

Bir kamu kurumunda 2014 yılından itibaren Teknik Hizmet sınıfı memur olarak görev yapmaktayım. 10 yıllık Özel sektörde SSK var. Kendi kurumuma Hizmet birleştirmesi yapmak için başvurduğumda bana 5510 sayılı kanunda böyle bir maddenin bulunmadığını ve 5510 sayılı kanuna tabii olduğum için emekliliğimde ekleneceğini belirttiler. Sistemde diğer hizmetler olarak eski çalıştığım yerlere ait kayıtlar gözükmektedir.

Teknik Hizmet Sınıfı 657 sayılı kanunun 36. maddesi ortak hükümlerde THS sınıfı için birleştirme yapılabileceği belirtilmektedir. Eski çalıştığım yerden almış olduğum Çalışma kağıdına rağmen niçin Hizmet Birleştirmem yapılmamıştır? Bana bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz???

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 ay 3 hafta önce #14679 yazan osman1
Sosyal güvenlik bakımından hizmet birleştirmesi farklı bir konu, özel sektör hizmetlerinin memuriyette değerlendirilmesi ise ayrı bir konudur. 5510 sayılı Kanun kapsamındaki hizmetler emeklilik bakımından birlikte değerlendirilmiştir.

Özel sektörde geçen hizmetleriniz, 657 sayılı Kanun hükümlerine göre memuriyette değerlendirilebilecek hizmetler ise bunu kurumunuz yapacaktır. Bu durumun 5510 sayılı Kanunla ilgisi yoktur. Kazanılmış hak aylık seviyenizin belirlenmesiyle ilgili bir durumdur.

Örnek, teknik hizmetler sınıfındaki bir kadroya atananların özel sektörde teknik hizmetler alanında geçirdikleri sürelerin 3/4'ü memuriyet hizmetinden sayılarak ilave kademe/derece verilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.330 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.