logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

OHAL sebebiyle askıya alınan emeklilik işlemleri

Daha
2 ay 3 hafta önce #14511 yazan bedirhan1963
Merhabalar
sağlık memuruyum.18 Temmuz 2016 tarihinde emeklilik dilekçemi verdim,1 ay içinde emekliliğimin onaylanmasını beklerken yaklaşık 2 aydır hiçbir geri dönüş alamadım.OHAL sebebiyle emeklilik işlemlerinin askıya alınması durumu söz konusuymuş ancak bu hükmün 21 Temmuz 2016 tarihinden sonra dilekçe veren vatandaşları kapsadığı söyleniyor.Üstelik Ağustos maaşım da yatmadı.Ortada çok belirsiz ve mağdur edici bir durum var.bu durum hakkında ufak da olsa bir bilginiz varsa paylaşmanızı rica ediyorum,şimdiden teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 ay 3 hafta önce #14513 yazan nilüfer
Kamu görevlilerinin emeklilik talebinde bulunması halinde bu taleplerinin en geç 1 ay içinde ilgili makamlar tarafından onaylanması zorunluluğunun 21/7/2016 tarihinden itibaren kaldırılması nedeniyle; 21/7/2016 tarihinden önce emeklilik talebinde bulunmuş, ancak o tarihe kadar emeklilik onayı verilmemiş olanların emekli olabilmeleri için gerekli onay işlemi, OHAL’in devamı süresince ilgi makamlar tarafından yapılmayabiliyor.

18 Temmuz'da emeklilik dilekçesi vermenize rağmen, 1 aylık onay süresi bitmeden emeklilik onayına yasak getiren düzenleme çıktığından, bu durum sizi de kapsamaktadır. Kurumunuz isterse sizin için emekli onayı verebilir, istemezse vermeyebilir.

Ancak, emekliliğiniz onaylanmadığı halde Ağustos ayı maaşını neden alamadığınızı anlayamadım. Onay tamamlanmadan maaşın ödenmesine devam olunması lazım. Emeklilik talebiniz onaylanmış ve bu nedenle maaşınız ödenmemiş olabilir mi?

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Daha
2 ay 3 hafta önce #14515 yazan bedirhan1963
teşekkürler bilgilendirme için.benim de kafamı karıştıran maaşı alamamak oldu zaten.bakalım,beklemekten başka yol yok gibi gözüküyor

Sayfa oluşturma zamanı: 0.350 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.