logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Ths' den Gih'e geçiş

Daha
5 ay 1 hafta önce #14159 yazan Kazım123
Arkadaşlar öğrenmek istediğim , hizmet sınıfı değişikliği ile ilgili , ben belediyede THS sınıfında tekniker olarak çalışmaktayım , ancak şu anda kurumumda boş durumda olan GİH bilgisayar isletmenligine geçmek istiyorum, yani hem sınıf hem unvan degisikligi olacak,unvan değişikliği sinavina girmem gerekiyormu? Yoksa sinavsiz geçiş yapabilir miyim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 1 hafta önce #14160 yazan muna
Bilgisayar isletmeni kadrosuna atanabilmek için aranan şartlara (eğitim, sertifika gibi) sahip olunması durumunda, kurumunuzun takdiri ile sınavsız atanmaniz mümkün olabilir diye düşünüyorum.

Daha
5 ay 1 hafta önce #14161 yazan Kazım123
Bu konuyu çoktandır araştırıyorum, mahalli idareler görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği madde 19 (b) başlığı altında " Gruplar arası görevde yükselme niteliğindeki geçişler ve alt gruptan üst gruplara geçişler görevde yükselme sınavına tabidir. Mahalli idarelerde ve diğer kamu/kurum ve kuruluşlarında, daha önce bulunulan görevler ile bu görevlerle aynı düzey görevlere veya alt görevlere, görevde yükselme sınavına tabi tutulmadan atama yapılabilir.” Buradaki alt görevler aynı hizmet grubundaki alt görevlerimi kast ediyor. Bu benim için önemli bir konu arkadaşlar kesin net bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim, tesekkurler

Daha
5 ay 1 hafta önce #14162 yazan osman1
En az ortaöğrenim mezunu olup, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olan veya bitirdiği okulun ders müfredatında en az iki dönem bilgisayarla ilgili ders aldığını belgeleyen memurlar, mahalli idarelerde bilgisayar işletmeni kadrosuna görevde yükselme yönetmeliği kapsamında atanabiliyor.
Tekniker unvanı bilgisayar işletmeninden daha alt bir unvan olmadığından ve bilgisayar işletmeni olmak için unvan değişikliği sınavına girmeye gerek bulunmadığından; gerekli şartları taşıyorsanız, talebiniz varsa, atanabileceğiniz boş kadro varsa ve kurumunuz uygun görüyorsa, sınavsız olarak bilgisayar işletmeni kadrosuna atanabilirsiniz.
Atama, Mahalli idareler görevde yükselme yönetmeliğinin 20/b maddesindeki “Mahalli idarelerde ve diğer kamu/kurum ve kuruluşlarında, daha önce bulunulan görevler ile bu görevlerle aynı düzey görevlere veya alt görevlere, görevde yükselme sınavına tabi tutulmadan atama yapılabilir.” Şeklindeki hüküm kapsamında gerçekleştirilir.

Daha
5 ay 1 hafta önce #14163 yazan metinc
Kurumun uygun görürse sınavsız geçebilirsin. Benzer bir konudaki Devlet Personel Başkanlığı görüşüne buradan ulaşabilirsin:

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/gorevde-yukselme/427-saglik-teknisyeninin-sef-kadrosuna-atanmasi.html

Daha
5 ay 1 hafta önce #14165 yazan Kazım123
Arkadaşlar ben belediyede ölçü ayar memuru olarak sözleşmeyle ise başladım , sonra tekniker olarak bu göreve atandim, şimdi belediyede açık olan bilgisayar isletmenligine geçmek istiyorum . Çoktandır araştırıyorum hala anlayamadığım ayni hizmet grupları içinde olmak kaydıyla mi alt unvana atanabiliyorum, yani ths' den , ths' de yer alan bir alt grubamı , yoksa ths' den gih'te yer alan bir kadroya atanabilirmiyim. İnşallah demek istediğimi anlatabildim, Şimdiden teşekkürler.

Daha
5 ay 1 hafta önce #14168 yazan Kazım123
Arkadaslar yokmu bu konuda bana yardımcı olacak kimse ?? Tesekkurler

Daha
5 ay 1 hafta önce #14169 yazan osman1
Yardım istediğiniz konuya, yeterli ve gerekli cevapların yukarıda verilmiş olduğu görünüyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.364 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.